13 Şubat'ta aday belirlenecek mi?

13 Şubat'ta aday belirlenecek mi?

Gözler 13 Şubat'ta aday gündemiyle yapılacak altılı masa toplantısında. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir kez daha “Eğer ismim üzerinde mutabakat olursa bu görevi yapmak onurdur” mesajı geldi. 9 Şubat’ta ise CHP parti meclisi bir kez daha toplanacak. O toplantıda da Kılıçdaroğlu’nun adaylık için tam yetki alması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gözler, 13 Şubat’ta Saadet Partisinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek altılı masa toplantısında. Öncesinde hem İYİ Parti hem CHP yetkili kurullarını toplantıya çağırdı. CHP’de 2 hafta içinde ikinci kez parti meclisi toplanacak. 9 Şubat’taki toplantıdan Kılıçdaroğlu’nun adaylık için tam yetki alması bekleniyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na “Altılı masada cumhurbaşkanı adaylığı için adınız dillendirilirse ne dersiniz?” sorusu ise bir kez daha soruldu. CHP lideri Fox televizyonunda konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Benim itiraz etmeye hakkım yok zaten. Diyelim ismim üzerinde mutabakat oldu, elbette bu görevi yapmak onurlu bir şeydir. Siz neden benim adımı ileri sürüyorsunuz diye özel bir itirazım olmaz. İşin doğasına aykırı olur bu.” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

13 Şubat’taki altılı masa toplantısının ev sahibi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise öncesinde liderleri tek tek ziyaret ediyor. O ziyaretlerde de gündem adaylık.

13 ŞUBAT’TA ADAY BELİRLENECEK Mİ?

Önceden 13 Şubat’ta adayın belirleneceğini söyleyen Kılıçdaroğlu bu kez altılı masa toplantısına ev sahipliği yapacak olan Karamollaoğlu’na işaret etti ve “Bize toplantı gündemini verir ona göre görüşürüz, tartışırız.” dedi.

13 Şubat öncesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de partisi ile istişarelerde bulunacak. Akşener, 6 Şubat’ta başkanlık divanı, 10 Şubat’ta il başkanları ve ardından genel idare kurulu üyeleri ve milletvekilleri ile bir araya gelecek.

İYİ Parti’de istişareler sürerken, CHP genel merkezine ise yeni bir afiş asıldı. Afişte Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı ile “Ben Kemal geliyorum” sözlerine yer verildi.

TV100'e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ayrıca, HDP ile ilgili de dikkat çeken bir mesaj verdi ve “Onları dışlamak demek en az 6 milyonu seçmeni dışlamak demek bular işler olur.” dedi.

Bakan Özer 3 aylık verileri CNN TÜRK'e açıkladı

Bakan Özer 3 aylık verileri CNN TÜRK'e açıkladı