19 yıl kılık değiştirerek kaçmış! Vurgun yaptığı bankadan maaşını çekti...

19 yıl kılık değiştirerek kaçmış! Vurgun yaptığı bankadan maaşını çekti...

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul'da bir banka şubesinde müdür olarak çalışırken, zimmetine 4,5 milyon dolar ve 500 bin sterlin geçirdiği suçlamasıyla aranan kişi 19 yıldır aranıyordu. Para çekmek için geldiği bir banka şubesinde yakalandı. Detaylar, Ertan Büyükahısha ve Mehmet Çakırlar'ın haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Banka müdürü Elbeyi Alemdağ güler yüzü, kibarlığı ve çalışkanlığıyla tanınıyordu. Hatta kısa sürede kariyer adımlarını hızla çıktı. Bir bankada müdür oldu. Müşterilerini kandırıp boş dekontlara imza attırdı. O dekontlar ile zimmetine 4.5 milyon dolar ve 500 bin sterlin geçirdi 19 yıl öncede bütün parayla kaçtı.

Polis peşine düştü, ancak bir ize bile bulamadı. Hakkında haberler yapılmaya başlandı. Ancak o kılık değiştirdi ve sahte kimlikle dolaşmaya devam etti. Tanınmamak için sürekli imaj değiştirdi ve yıllarca böyle kaçtı. Banka yetkilileri yıllar sonra onun izini buldu. O dolandırıcının vurgun yaptığı bankadan emekli maaşını çektiği belirlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bankanın çevresinde pusuya yattı. Günlerce gelip emekli maaşını çekmesini beklediler. Bankaya gelince gözaltına aldılar ve 19 yıllık firari hayatı da dosyanın zaman aşımının dolmasına 8 ay kala son buldu. Tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber