hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  19 yıl kılık değiştirerek kaçmış! Vurgun yaptığı bankadan maaşını çekti...

  İstanbul'da bir banka şubesinde müdür olarak çalışırken, zimmetine 4,5 milyon dolar ve 500 bin sterlin geçirdiği suçlamasıyla aranan kişi 19 yıldır aranıyordu. Para çekmek için geldiği bir banka şubesinde yakalandı. Detaylar, Ertan Büyükahısha ve Mehmet Çakırlar'ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Banka müdürü Elbeyi Alemdağ güler yüzü, kibarlığı ve çalışkanlığıyla tanınıyordu. Hatta kısa sürede kariyer adımlarını hızla çıktı. Bir bankada müdür oldu. Müşterilerini kandırıp boş dekontlara imza attırdı. O dekontlar ile zimmetine 4.5 milyon dolar ve 500 bin sterlin geçirdi 19 yıl öncede bütün parayla kaçtı.

  Polis peşine düştü, ancak bir ize bile bulamadı. Hakkında haberler yapılmaya başlandı. Ancak o kılık değiştirdi ve sahte kimlikle dolaşmaya devam etti. Tanınmamak için sürekli imaj değiştirdi ve yıllarca böyle kaçtı. Banka yetkilileri yıllar sonra onun izini buldu. O dolandırıcının vurgun yaptığı bankadan emekli maaşını çektiği belirlendi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bankanın çevresinde pusuya yattı. Günlerce gelip emekli maaşını çekmesini beklediler. Bankaya gelince gözaltına aldılar ve 19 yıllık firari hayatı da dosyanın zaman aşımının dolmasına 8 ay kala son buldu. Tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow