hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2. el araç satışında usulsüzlüğe ceza

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Oto bayilerinde ikinci el araç satışlarındaki usulsüzlüklere yönelik denetimler sürüyor. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı Ankara, Adana ve Bursa’daki bayilere toplamda 17 milyon 834 bin 400 TL idari para cezası kesti. Bu bayilerin taşıtın liste fiyatı üzerinde elden ödeme talep ettiği ve müşterileri aksesuar almaya zorlandığı ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İkinci el araç satışları yakın takibe alındı. Oto bayilere Ticaret Bakanlığı son olarak 16-22 Mayıs tarihleri arasında bir denetim gerçekleştirdi ve denetimlerde Ticaret Bakanlığı ikinci el araç satışına yönelik usulsüzlük yaptığı tespit edilen 3 bayiye üst sınırdan ceza kesildi.

  Ankara, Adana ve Bursa’daki bu bayilere toplam 17 milyon 834 bin 400 TL idari para cezası uygulandı. Yapılan açıklamaya göre denetimlerde Ankara’da bir yetkili bayi tarafından taşıtın liste fiyatı üzerinde elden ödeme talep ettiği tespit edildi.

  Bursa’da bir yetkili bayi ile Adana’da bir yetkili bayinin ise iki ayrı şubesi tarafından müşterilerin aksesuar alınmaya zorlandığı ortaya çıktı. Söz konusu yetkili bayilerin ceza ile birlikte ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yetki belgeleri de iptal edilecek ve bu işletmelerin bir yıl süreyle ikinci el taşıt ticaretiyle iştigal etmeleri engellenecek.

  Ticaret Bakanlığı denetimlerin süreceğini vurguladı ve “Mevzuata aykırı faaliyetlerin tespit edilmesi halinde kabahatli işletmeler hakkında üst sınırdan idari para cezası uygulanmaya devam edilecektir" denildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow