hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2 sınırda zehir tacirlerine operasyon

  KAYNAKCNN TÜRK

  Ticaret Bakanlığı’na bağlı gümrük muhafaza ekipleri uyuşturucuya yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Dilucu ve Kapıkule Gümrük Kapısı’nda denetim ve kontroller yapılıyor. Operasyonlarda Türkiye’ye giriş yapmaya çalışan iki tırda toplam 625 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hem Edirne hem Iğdır sınırlarından Türkiye'ye uyuşturucu girişi engellendi. Toplamda 625 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

  Ticaret Bakanlığı’na bağlı gümrük muhafaza ekiplerince narkotik suçlarla mücadele çalışmaları kapsamında Iğdır Dilucu ve Edirne Kapıkule Gümrük Kapılarında denetim ve kontroller yapılıyor. O denetimler sonucunda her iki gümrük kapısına gelen araçlar mercek altına alındı. X-ray tarama sistemine sevk edilen araçlarda şüpheli yoğunlukların tespit edilmesi üzerine narkotik dedektör köpeklerin de dahil olduğu detaylı arama gerçekleştirildi.

  2 sınırda zehir tacirlerine operasyon

  Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza ekipleri, öncelikle Dilucu Gümrük Kapısı’na gelen tırda yaptığı aramada, aracının yakıt deposuna eklenmiş zula içerisinde 255 litre likit metamfetamin yakaladı. Kapıkule Gümrük Kapısı’nda bir tıra yönelik gerçekleştirilen operasyonda ise araçta taşınan yasal yükün içerisine gizlenmiş poşetler içerisinde, esrar olduğu tespit edilen 370 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2 sınırda zehir tacirlerine operasyon

  İki farklı noktada başarıyla gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili soruşturmalar, Iğdır ve Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

  2 sınırda zehir tacirlerine operasyon

  Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza ekipleri, toplum sağlığı ve kamu düzenine kasteden uyuşturucu madde tacirlerine geçit vermemekte, uyuşturucuyla mücadele faaliyetlerini tüm ülke sınırlarında büyük bir özveri ve kararlılıkla sürdürmektedir" denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow