hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  3. Siber Güvenlik Zirvesi 14 Mart'ta Ankara'da gerçekleşecek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Her yıl milyonlarca lira zarara yol açan, ülkelerin güvenliğini tehdit eden siber terör Ankara'da masaya yatırılıyor. NATO'dan yetkililerin, Genelkurmay'dan üst düzey generallerin katılacağı 3'üncü Siber Güvenlik Zirvesi 14 Mart'ta Ankara'da toplanacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hibrit savaş nedir? Siber terör nasıl yayılıyor? Siber risklerden korunmanın yolları nelerdir?
  Tüm bu sorular Ulaştırma Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde üçüncüsü düzenlenecek E-Safe Siber Güvenlik Zirvesi'nde yanıt bulacak.

  14 Mart Perşembe günü Ankara'da düzenlenecek zirvede, dünyada her yıl milyarlarca dolar zarara yol açan “Siber terör” masaya yatırılacak.

  Siber saldırı risklerine karşı güvenlik önlemleri, siber güvenlikte kuantum ve yapay zekâ çalışmaları, siber savaş suçlarının hukuksal boyutları ele alınacak.

  Bilinen tüm savaş yöntemlerinin yerini alan ve ‘Hibrid savaş’ olarak adlandırılan yeni siber saldırı yöntemleri de ilk kez bu kapsamda tartışılacak.

  Zirveye Brüksel'deki NATO Karargâhından temsilciler, Genelkurmay Başkanlığından General seviyesinde bir komutan, hukukçular, bilişim uzmanları, akademisyenler katılacak.

  Açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın yapacağı zirvede, katılımcılar, toplam dört ayrı bölümde “Siber terör ve hibrid savaş” konularındaki birikimlerini katılımcılarla paylaşacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow