hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  3 yaşında, annesiyle eve hapsoldu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAK DHA

  Bursa'da yaşayan 39 yaşındaki Ülkü Akdemir, eski kayınpederini darbettiği gerekçesiyle ev hapsine çarptırıldı. Akdemir'in 3 yaşındaki kızıysa annesi olmadan dışarı çıkamadığı için psikolojik sorunlar yaşamaya başladı. Anne ev hapsi cezasına itiraz etse de mahkeme bu kararı reddetti. Ev hapsindeki çocuk için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce inceleme başlatıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir çocuk annesi Ülkü Akdemir, 5 yıl önce R.A. ile ikinci evliliğini yaptı. Bu evliliğinden de bir kız çocuğu bulunan Akdemir, 2 yıl önce eşinden boşandı. Kızının velayetini alan Akdemir, 2 çocuğu ile yaşamaya başladı. Akdemir'in oturduğu Nilüfer ilçesindeki eve, 17 Mayıs'ta eski kayınpederi Halil A., oğluna ait bir evrakı almak için geldi. Torunu P.A.A.'yı götürmek isteyen Halil A. ile akdemir arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Akdemir ile oğlu Ahmet Baran Yıldırım (20), Halil A.'yı darbetti. Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada Akdemir ev hapsine çarptırıldı, lise öğrencisi oğlu da tutuklanıp, cezaevine gönderildi. Bu süreçte annesinin cezası nedeniyle dışarıya çıkamayan 3 yaşındaki P.A.A. ise mağdur oldu.

  3 yaşında, annesiyle eve hapsoldu

  DURUMU İNCELEME SONUCUNDA BELLİ OLACAK

  Ev hapsi nedeniyle kızının en temel ihtiyaçlarını bile karşılamadığını belirten Ülkü Akdemir'in durumunun haberleştirilmesinin ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce inceleme başlatıldı. Eve gidip, bilgi alan uzmanlar, dava dosyasında ve çevrede inceleme yaptı. İnceleme sonucunda küçük kızın devlet koruması altına alınıp, alınmayacağı belli olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3 yaşında, annesiyle eve hapsoldu

  DHA'ya konuşan Ülkü Aydemir, "Parka gidiyorduk, aşağıya iniyorduk, arkadaşları ile geziyorduk. Sürekli araba ile geziyorduk. Sosyalleşiyorduk, oyunlar oynuyorduk. Kızım, bunların hepsinden mahrum kaldı Kızım da benimle ev hapsi yaşıyor. Cama çıkıyor, parka gitmek istiyor, arkadaşlarına sesleniyor. Depresyona giriyor. Öfkesini kontrol edemiyor. Sürekli problem yaşıyoruz" demişti. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow