4 ilde okul kantinlerinden kira bedeli alınmayacak

4 ilde okul kantinlerinden kira bedeli alınmayacak

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Depremden en çok etkilenen iller arasında olan Adıyaman, Malatya, Hatay ve Kahramanmaraş'taki okul kantinlerinden kira bedeli alınmayacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile görüşmesinin ardından açıkladı kararı. Yeni düzenlemeye göre, bölgedeki diğer illerde indirim de uygulanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Depremden etkilenen Adıyaman, Malatya, Hatay ve Kahramanmaraş'taki okul kantinlerinden kira bedeli alınmayacak. Deprem bölgesindeki diğer iller için ise indirim uygulanacak. Açıklama, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den geldi.

Bakan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul etti. Görüşmede, deprem bölgesindeki okul kantinci esnafının sorunları da ele alındı. Palandöken, bölgedeki kantincilerin sorun yaşadığını belirterek okul kantinleri için kira düzenlemesi istediklerini belirtti. Bunun üzerine Bakan Özer, haziranda okul kantini kira artışını 2022-2023 eğitim öğretim yılı boyunca yüzde 25 sabitleme kararı aldıklarını anımsattı.

Yeni okul kantin düzenlemesine göre, kira sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilebileceğini de belirtti Bakan Özer. Ve bu fesih işleminden dolayı herhangi bir cezai yaptırım uygulanmayacağını da ekledi. Yeni kantin düzenlemesi ile ilgili yazı, illere gönderildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber