hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  4 isimden YSK’ya adaylık başvurusu

  Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenlerin başvuru yapması için bugün son gündü. Siyasiler de Yüksek Seçim Kurulu’na giderek başvurularını tamamladı. Peki kimler başvuru yaptı? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçimlere doğru geri sayım sürerken bir aşama daha geride kaldı. Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenler, tek tek Yüksek Seçim Kurulu’na gitti. Belgelerini teslim edip, başvurularını tamamladı.

  Memleket Partisi lideri Muharrem İnce YSK’ya başvuran isimler arasındaydı. Başvurusunu yaptıktan sonra geçti kameraların karşısına.

  YSK'ya gelen bir diğer isim ise Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek oldu.

  Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da Ümit Özdağ ve Ata İttifakı’nı oluşturan parti liderleri ile Yüksek Seçim Kurulu’na gitti. Adaylık başvurusunu tamamladı.

  4 isimden YSK’ya adaylık başvurusu

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise Cumhur İttifakı’nda yer almayacaklarını açıkladıktan sonra YSK'nın yolunu tuttu.

  Başvuru yapanlar arasında Teknoloji Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Ahmet Özal da vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçmenler tarafından aday gösterilecek isimlerin 100 bin imzayı toplaması gerekiyor. Bunun için 22 Mart-27 Mart tarihleri arasında seçmen imza verebilecek. Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için başvurular, 23 Mart saat 17.00’de bitecek ve cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanacak. Böylece cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow