40 bin muhtara "aile okulu" eğitimi

40 bin muhtara "aile okulu" eğitimi

Aile Okulu Projesi ile, aile içi iletişim yönetiminden stres yönetimine kadar ailelere çok sayıda eğitim veriliyor. 81 ilde bulunan, bin halk eğitim merkezinde verilen eğitimlere muhtarlar da dahil edilmişti. İşte o proje ile 40 bin muhtara eğitim verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aile Okulu Projesi ile 40 bin muhtara eğitim verildi. Açıklama, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den geldi. Bakan, "Projeyle tüm muhtarlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Aile Okulu Projesi, ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla başlatıldı. Proje ile anne babalar, sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardım gibi konularda 14 farklı alanda destekleniyor. Eğitimler, 81 ilde bulunan bin halk eğitim merkezinde gerçekleştiriliyor.Kapsamı her geçen gün genişleyen Aile Okulu Projesi’ne, son olarak muhtarlar da dahil edildi. Bu kapsamda belirlenen 14 alanda, Türkiye'nin dört bir yanındaki muhtarlara dersler veriliyor. Muhtarlar vasıtasıyla daha çok aileye ulaşmak hedefleniyor.

Proje kapsamında, örneğin kayıt dışı öğrencilerin eğitime kazandırılması sürecinde de rol oynayan muhtarların, bu eğitimler sayesinde aileler ile daha kolay iletişim kurabilmesinin hedeflendiği ifade ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Özer, "2023 yılında 2,5 milyon aileye ulaşma hedefimizle Aile Okulu Projesi’nin kapsamı ve içeriğini her geçen gün geliştirmeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kınık'ta Bakan Soylu'nun katılımıyla muhtarları bir araya getirecek çalıştay

Kınık'ta Bakan Soylu'nun katılımıyla muhtarları bir araya getirecek çalıştay