hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  45 bin öğretmen ataması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Öğretmenlerin yarısı afet bölgesinde görev alacak"

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  103 branştan 45 bin öğretmenin ataması yapıldı. Haliç Kongre Merkezi'ndeki atama töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün atanan öğretmenlerin yarısının deprem bölgesinde görev alacağını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki 45 bin öğretmen ataması töreninde açıklamalarda bulunuyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

  Milli Eğitim Bakanlığı'mızın kıymetli mensupları, değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu gurur günümüzde sizlerle olmaktan memnuniyet duyuyorum. 45 bin öğretmenimizin her birini tebrik ediyorum. Görev yerlerinizde başarılar diliyorum. 4134 engelli kardeşimizin atamasını yapmıştık. 12098 engelli kardeşimizi öğrencileri ile buluşturduk. Öğretmen sayımız 1 milyon 200 bine ulaştı. Yüzde 75'inden fazlasını biz atadık. Tek kalemde cumhuriyet tarihimizin en büyük öğretmen atamasını da bugün gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık yarısı deprem bölgesindeki illerimizde vazife üstlenecek.

  Sizlerin gayreti ile bölgenin yaralarını kısa sürede saracağız. 100 bin konteynerin kurulumunu tamamladık. 319 bini 1 sene içinde olmak üzere 650 bin konutu yapıp vatandaşımıza teslim edeceğiz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Depremde vefat eden öğretmen ve öğrencilerimizi rahmetle yad ediyorum. Bu vesile ile bölücü örgütün katlettiği şehit öğretmenlerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Asla ve asla unutmayacağız. Gabar'da keşfettiğimiz petrol kuyusuna şehit öğretmenimizin Aybüke Yalçın'ın ismini verdik. Gencecik yaşındayken bizden koparılan şehidimizin hatırasına sahip çıktık. Sınırlarımız içinde bitme noktasına getirdiğimiz terör bataklığını tamamen kurutacağız. Siz öğretmenlerimizin çabası ile başaracağız. Cehalet karanlığını yok edeceğiz. Sapkın akımlar, fanatik akımlara izin vermeyeceğiz. Ailelerin bizlere emanet ettiği çocuklara sahip çıkacağız. Görece geldiğimizde eğitimi önceliklerimizin başına alacağız dedik. Bu sözümüze sadık kaldık.

  Eğitim bütçemizi 651 milyar liraya yükselttik. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD sayısını yakaladık. Okul öncesi 5 yaşta okullaşma oranını yüzde 11'den 90'a yükselttik. Atıl kalan köy okullarımızı tekrar milletimizin hizmetine sunuyoruz. Her öğrencimizin kitaplarını ücretsiz veriyor, 5 milyon evladımıza günlük Yemek sağlıyoruz. Tam 60 yıldır gündeme getirilen öğretmen meslek kanunu hayata getirerek öğretmenlerimize mali haklar tanıdık. Baş öğretmen ve uzman öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonra da tüm kamu görevlilerimizle birlikte öğretmenlerimizin de hayat kalitesini yükseltmeye devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı eğitim yüzyılına dönüştüreceğiz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ATAMA SONUÇLARI E-DEVLET’TEN SORGULANACAK

  8 Mayıs’ta ataması yapılacak 45 bin öğretmenin atama sonuçları e-devlet üzerinden sorgulanabilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sorgulamalarını gerçekleştirebilecekler.

  E-DEVLET 45 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow