hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  6'lı masa dikkat çeken bir adım atmaya hazırlanıyor

  Altılı masada herkesin merakla beklediği soru adayın kim olacağı. İşte o sorunun yanıtı için masada özel bir ekip kurulması gündemde. Ekip aday belirlemek için isimler üzerinde çalışma yapacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Altılı masa, 8'inci buluşmasını 14 Kasım Pazartesi günü DEVA Partisi ev sahipliğinde yapacak. Toplantının resmi gündemi parlamenter sistem ve seçim güvenliği çalışmaları olacak.

  14 KASIM'DA ÖZEL BİR EKİP KURULMASI ELE ALINACAK

  Herkesin merak ettiği altılı masanın adayının kim olacağına dair ise 14 Kasım'daki toplantıdan bir ismin çıkması beklenmiyor. Ancak altılı masa ortak cumhurbaşkanı adayı için dikkat çeken bir adım atmaya hazırlanıyor. Adayı belirlemek için özel bir ekip kurulması planlanıyor.

  ALTILI MASANIN ADAYINI ANKETLER Mİ BELİRLEYECEK?

  Milliyet gazetesinin haberine göre; 6 partiden temsilcinin yer alacağı özel ekip kamuoyu anketlerinin de içinde yer alacağı bir ön çalışma yürütecek. Her bir partinin en güvendiği anket firmaları belirlendikten sonra, bu firmaların yaptıkları anketlerden çıkan isimler dikkate alınacak ve genel bir ortalama çıkarılacak. Sadece anketler değil, olası adayın geçmiş söylemleri ve diğer partilerden oy alıp alamayacağına dair çalışmalara da yer verilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6'LI MASA ADAYI ABDULLAH GÜL OLUR MU?

  Peki, masanın adayı kim olur? CHP kurmayları, adayın Kemal Kılıçdaroğlu olması konusunda hemfikir ancak masaya henüz bir isim sunulmuş değil. Kulislerde konuşulan isimlerden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün altılı masa tarafından aday ihtimali ise zayıf bulunuyor. Milliyet'e konuşan Abdullah Gül'e yakın bir isim, "2018’de sağlanamayan mutabakat sağlanabilirse, Abdullah Bey’in de birtakım şartları olur. Tek aday olmak ister” açıklaması yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow