6'lı masa gündemi "40 ilde ortak liste"

6'lı masa gündemi "40 ilde ortak liste"

Altılı masanın 2 Ekim’deki buluşması öncesinde kulisler de hareketli. Altılı masada gündem 40 ilde ortak liste olacak. 2 Ekim’deki buluşma öncesi liderlerin temasları da arttı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kılıçdaroğlu Malatya ve Adıyaman’da, İyi Parti Genel Başkanı Akşener Ankara’daydı. Gözler iki liderde son tartışmalar sonrası verecekleri mesajlardaydı. Liderler konuşmadı. Ama CHP sözcüsüne Kılıçdaroğlu'nun '41 ilde bağımsız, geri kalan 40 ilde ortak liste üzerinde çalışıyoruz' sözleri ve o çalışmanın detayları soruldu.

Altılı masadaki genel başkanların çalışmaları ikili görüşmelerle devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, Kemal Kılıçdaroğlu ile ali babacan geçtiğimiz hafta sonu bir araya geldi. Basına kapalı yapılan o görüşmede babacan partisinin hazırladığı geçiş süreci, kurumsal yapı, seçim güvenliği gibi çalışmaları Kılıçdaroğlu'na sundu. Görüşmede cumhurbaşkanı adaylığı konusunun görüşülmediği ifade edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de bu hafta Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu ile teması da söz konusu. Bu arada Ahmet Davutoğlu altılı masanın ortak adayının seçilmesi durumunda partili olmaması gerektiğine dikkat çekti. Halk TV’den İsmail Saymaz'a konuşan Davutoğlu, "Geçiş sürecini yönetecek cumhurbaşkanının parti kimliği dışında olması daha doğru.” değerlendirmesi yaptı