hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  6'lı masa için özel anket yapılacak

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Altı muhalefet partisi, ortak aday konusunda özel anketler yapma kararı aldı. Liderlerin olası aday olmaları durumunda Erdoğan'ın karşısında nasıl bir sonuç akacakları seçmene sorulacak. Çıkacak sonuçlara göre altılı masa strateji belirleyecek. Altı muhalefet partisi söylem birliği için de harekete geçti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Altılı masa ortak adayı belirleyebilmek için ilk somut adımı atıyor. Altı parti, 6 ya da 7 farklı şirketten sadece liderlere sunulacak anketler yapılacak. Anketlerde her liderin adı Erdoğan ile yarıştığı ayrı ayrı anketler yapılacak.

  ANKETLERDE ALTI LİDERİN İSMİ DE SEÇMENE SORULACAK

  Cumhurbaşkanı adayının ilkelerini belirleyen ancak ismin gündeme gelmediği altı muhalefet partisinin buluşmalarının sonuncusunda liderler için özel anket yapılması konusunda fikir birliğine varıldı. Anketlerde sırasıyla 6 lider ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adı yer alacak ve ikili olarak seçmenlere sorulacak. Kurmaylar anketlerden gelen sonuçlara göre aday isminin yine masada kararın verileceği değerlendirmesini de yaptı.

  ORTAK ADAY STRATEJİSİ ANKETLER SONRASI BELİRLENECEK

  Anketlerden Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Gültekin Uysal, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan veya Ahmet Davutoğlu'ndan kim çıkarsa, altılı masanın da ona göre aday için adım atacağı yorumları da yapıldı. Anketlerde liderler dışında şu aşamada başka ismin halka sorulmayacağı da belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Altılı masa 5'inci toplantısını ise 3 Temmuz tarihinde İYİ Parti ev sahipliğinde yapacak. O toplantı öncesi ev sahibi parti genel başkanı olarak Meral Akşener liderler turunda.

  "ORTAK SÖYLEM" İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA YAPILIYOR

  O toplantı öncesi kulisler de hareketli. Altı siyasi parti liderinin dağınık söylemlerini ortaklaştırmak, eğitim, ulaştırma gibi başlıklarda da somut projeleri ortaya koymak, ayrıca partiler arası söylem ortaklığını da sağlayacak yeni bir sekretaryanın da kurulması gündemde. 3 Temmuz'daki toplantıda bu konuda da karar alınarak sekretaryanın başına geçecek ismin de kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow