762 okula emniyet kamerası

762 okula emniyet kamerası

Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla yeni güvenlik tedbirleri de devreye girdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi üzerine 'Güvenli Okul, Güvenli Eğitim' projesi kapsamında belirlenen 762 okuldan 300'üne kamera sistemi kuruldu. Kent güvenlik yönetim sistemine entegre edilen kameralarla, polis 24 saat boyunca okul çevrelerini kontrol edebilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Okullar açıldı, güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Öğrencilerin güvenliği için yeni tedbirler de alındı.

762 okula merkezi sisteme entegre kamera

Savunma Sanayi Başkanlığı koordinesinde yürütülen kent güvenliği projesine, Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebiyle güvenli okul paketi de dahil edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 günlük icraat programı içerisinde de yer alan pakette, 762 okul ve çevresine kamera sistemi kurulması yer alıyor. Bunlardan 300'ünde kurulum tamamlandı.

Polis okul çevrelerini 24 saat izleyecek

Okullarda emniyetin belirlediği noktalara kurulan kameralar, kent güvenlik yönetim sistemine entegre ediliyor. 6'sı sabit ve biri hareketli olmak üzere belirlenen her okula 7'şer kamera kuruluyor. Kameralar 24 saat kayıt alıyor, görüntüleri merkeze iletiyor. Emniyet hem okul saatlerinde hem de gece boyunca okulu ve çevresini takip edebiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

300 okula kurulan kameraların devreye alınması işlemi de tamamlandı. 2019 yılının Haziran ayında sistemin yurt çapındaki tüm kurulum işleminin tamamlanması hedefleniyor. Kamera sistemi sayesinde, öğrenciler için hem okula giriş çıkışta hem de okul çevresinde güvenli ortam sağlanması, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklarla mücadeleye katkı sağlanması amaçlanıyor.