Abdullah Gül'ün danışmanından istifa

Abdullah Gül'ün danışmanından istifa

Abdullah Gül'ün danışmanı olarak görev yaptığı belirtilen Reşit Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. Aydın, istifa metninde HDP'ye kapatma davasına karşı geliştirilen "siyasi dil" ve HDP'ye destek açıklamalarının bardağı taşıran son damla olduğunu yazdı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı Reşit Aydın, kişisel sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı. Açıklamasında, "Aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin öderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye'ye ve Erdoğan'a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklıyla olduğunu müşahade ettim. Bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktım" ifadelerine yer verdi.

Aydın'ın istifa mektubundaki Ali Babacan ve HDP ile ilgili sözleri de dikkat çekti. Aydın, "Yeni bir 'Gezi' denemesi olarak sunulan, ne yazık ki Abdullah Gül, Ali Babacan tarafından da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi kalkışma eylemleri, bizim açımızdan bu ilişkiyi yürütülemez ve çekilmez hale getirdi. HDP'nin kapatılmasına ilişkin davaya karşı geliştirilen siyasi dil, HDP'ye destek açıklamaları bardağı taşıran son damla oldu" ifadelerini kullandı.

Öte yandan 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden Reşit Aydın'ın açıklamasına Twitter'dan yanıt geldi. "Gül'ün eski koruma müdürü Osman Çangal vesilesiyle tanıdığı Reşit Aydın'ın ofisimizde herhangi bir görevi olmamıştır" denildi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow