Adalet Bakanı Bozdağ'dan KPSS mesajı

Adalet Bakanı Bozdağ'dan KPSS mesajı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın soruların sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmesine ilişkin konuştu. "Herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan birinin 'hükümet şunu da yapmalıydı' diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gündeminde KPSS'de sızıntı iddiası sonrası sınavın iptal edilmesi ve başlatılan soruşturma süreci, hedefindeyse muhalefet partileri vardı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki KPSS'de sızıntı iddiaları ile ilgili konuştu. "Gençlerimizin onca emeklerinin boşa çıkmaması, bazılarının haksız bir başarı elde etmemesi, herkesin hakkı olan sonucu elde etmesi için atılması gereken adımlar atıldı. Sınav iptal edildi. Burada hükümetin yapması gereken ne varsa hükümet hepsini tek tek yaptı. Ben buradan herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan biri, 'hükümet şunu da yapmalıydı' diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı. DDK devrede. Başkan görevden alındı, adli tahkikat başlatıldı. Delil toplanması için ciddi adımlar atıldı. Bundan sonraki süreçte de kararlılıkla olayın esasında ne varsa tüm boyutları ile ortaya çıkacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duruma müdahale ettiğini söyleyen Bozdağ, soruşturma sonucunda ulaşılan bulgulara göre gereken neyse yapılacak mesajı verdi. "Burada kastı, kusuru olanlar var, bir takım terör örgütlerinin parmağı var veya başka şeyler varsa da bunlar da delilleriyle ortaya konduğu takdirde bunlarla ilgili gereğinin yapılacağını, adalet terazisinin doğru tartıp herkese hak ettiğini vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmaması lazım" diye konuştu.