hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adaylık için 100 bin imza süreci başladı

  Cumhurbaşkanlığı için seçmenler tarafından aday gösterilenlerin 100 bin imza toplama süreci başladı. YSK Başkanı Ahmet Yener, bu sene ilk defa uygulanan yeni sistemi de duyurdu. Bu kez parti temsilcileri hangi adayın kaç imza aldığı internet üzerinden anlık takip edilebilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YSK Başkanı Ahmet Yener, seçmenler tarafından 100 bin imza ile aday gösterilen cumhurbaşkanı adaylarının imza takibinin yapıldığı ve bu sene ilk defa uygulamaya geçen sistemi tanıttı. Tüm adaylara başarılar dileyen Yener, şunları söyledi: 

  Değerli cumhurbaşkanı adaylarımız ve salonda bulunan aday temsilcilerimiz, 14 mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Donem milletvekili seçiminde ve cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarımız dün kurulumuz tarafından ilan edildi. Bugün seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin imza toplama süreci başlamış olup 27 Mart Pazartesi günü saat 20.00 itibariyle sona erecektir. Bu sürecin Türk milletine ve demokrasisine hayırlı olmasını diliyoruz. 

  Adaylık için 100 bin imza süreci başladı
  (Yener’in sistemi tanıttığı sırada Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 2500'ün üzerinde topladığı imza ile en çok imza toplayan isim oldu.)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kurulumuzun yapmış olduğu yeni bir uygulama ile bugün itibariyle il, ilçe bazında anlık olarak hangi adaya ne kadar imza verildiğinin şu anda huzurda bulunan ekranda anlık olarak takibi mümkündür. Mümkün oldukça şeffaf, güvenilir bir ortam oluşturmak amacıyla bu uygulamamız salonda isteyen arkadaşlarımıza ve temsilcilerimize imza süreci sona erene kadar takip etme imkanları vardır. Zaman içerisinde, günlük veriler gün sonunda siz değerli basın mensuplarıyla paylaşılacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow