hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adıyaman'da çalışmalarda son durum ne? Karaismailoğlu yanıtladı

  Asrın felaketinin ardından 11 ilde yaralar sarılıyor. Peki Adıyaman’da çalışmalarda son durum ne? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Alper Öztürk, Meclis Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu'na sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Depremin vurduğu Adıyaman’da yaralar bir bir sarılıyor. Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da depremin ilk gününden bu yana sahada.

  Meclis Bayındırlık, İmar, Turizm ve Ulaştırma Komisyonu Başkanlığını yürüten Adil Karaismailoğlu, 7 ay sonra bir kez daha Adıyaman’a geldi. Konteyner kenti ziyaret etti.

  Adıyamanda çalışmalarda son durum ne Karaismailoğlu yanıtladı

  “6 Şubat depremi 11 ili etkiledi çok acı günler geçirdik ama hep şunu söyledik ‘bir tek kayıplarımızı geri getiremeyiz’ ama her gün bir önceki günden daha da iyi şekilde devam ediyor. Burayı 6 Şubat’tan 20 gün sonra 100 aileyi almıştık ve sayın Cumhurbaşkanımız da açılışını yapmıştı.”

  Karaismailoğlu, “Devlet ve millet el ele verdiğinde neler yapılabileceğini herkese gösterdik” dedi ve ekledi: “Biz buradan hiçbir zaman elimizi çekmeyeceğiz. Burayı eskisinden daha iyi haline getirmek için elimizden geleni yapacağız hükümet olarak.”

  Karaismailoğlu, sözü güvenli ve depreme dayanıklı yapılara getirdi. “Aslında dirençli yapılar yapıldığında özellikle TOKİ binalarının depremden hiç etkilenmediğini görmüş oluyoruz, aynı şeyi ulaştırma projelerinde de görüyorsunuz. Kamu binaları görmüş olduğunuz gibi devam ediyor.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adıyamanda çalışmalarda son durum ne Karaismailoğlu yanıtladı

  Beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin ise Meclis açıldığında gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde hayata geçirileceğine vurgu yaptı. “Meclis’te bu yönetmelikleri hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Tabi ki en önemli gündemimiz İstanbul depremi en kısa zamanda kentsel dönüşümlerin bir an önce hızlandırılması gerekiyor. İnşallah gerekli önlemleri bir an önce alacağız.”

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow