hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adıyaman'da deprem konutlarında son durum ne? Vali Varol açıkladı

  Asrın felaketinin vurduğu kentlerden Adıyaman'da kalıcı konut inşa süreci devam ediyor. Peki, kalıcı konutlarda gelinen son aşama ne? İlk konutlar ne zaman hak sahiplerine teslim edilecek? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz, Adıyaman Valisi Osman Varol ile kalıcı konutların yükseldiği Örenli'den aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "İLK ETAPTA 3 BİN 34 DAİRE TESLİM EDİLECEK"

  Depremin vurduğu Adıyaman’da kalıcı konutlar hızla yükseliyor. Burası da o noktalardan yalnızca biri, Örenli bölgesi. Peki, Adıyaman'da ilk konutlar ne zaman teslim edilecek? CNN TÜRK'e konuşan Adıyaman Valisi Osman Varol, "Örenli bölgesinde toplam 159 bloğumuz var. Bu 159 blokta 3 bin 34 daire inşa ediliyor. Buranın özelliği aslında ilk teslimatları yapacağımız bölge olması. Örenli bölgesinde 3 bin 34 konutun yaklaşık 600 tanesini şuan için planladığımız ekim ayı sonu, kasım ayı başında teslim etmek için arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyor ve planlamalarını yapıyorlar" dedi.

  Adıyamanda deprem konutlarında son durum ne Vali Varol açıkladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "TOPLAM 37 BİN 924 KONUTTA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

  Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol, "Adıyaman'da 37 bini aşkın noktada kalıcı konutların inşası devam ediyor" dedi ve ekledi:

  Adıyaman genelinde sözleşmeye bağlanmış toplam 37 bin 924 konut var. Bunların içinde kırsal konutlarımız da var.

  Adıyamanda deprem konutlarında son durum ne Vali Varol açıkladı

  "YERİNDE DÖNÜŞÜM FAALİYETLERİ BAŞLADI"

  Dr. Osman Varol, yerinde dönüşüm için 17 binin üzerinde başvuru yapıldığını söyledi. "Yerinde dönüşüm dediğimiz bir proje var. Vatandaşımız eğer kendi evinin bulunduğu bölgede teknik koşullar uygunsa orada evini yeniden inşa edebiliyor" dedi.

  Kalıcı konutlar kura usulü ile sahiplerine teslim edilecek.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow