hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AFAD'dan "geri dönüş" yardımı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  11 ilde depremlerden etkilenen afetzedeler farklı illere göç etti. AFAD bu kapsamda yeni bir çalışma başlattı. Yaşadıkları bölgeye geri dönmek isteyen depremzedeler için yol yardımı programı hazırlandı. Yol yardımı programı nasıl olacak? CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak ve kameraman Halil Kahraman süreci aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6 Şubat yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, 11 ilde depremden etkilenenler hızlıca başka şehirlere göç etmeye başlamıştı. Bu durum ile ilgili olarak AFAD bir program belirledi.

  YARDIM NASIL OLACAK?

  • Kendi araçlarıyla gitmek isteyenlerin valilik ve kaymakamlarca oluşturulan ve ilan edilen müracaat noktalarına yol masraf belgesi için başvuru yapılabilecek.
  • Depremzedelerin dönüş yaptıkları ildeki müracaat noktalarına geldiklerini bildirerek masraflarını alabilecek.
  • Yol masrafı ödemeleri Ziraat Bankasına kimlik numaraları üzerinden yatırılacak.
  • Toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenlerin de valilik ve kaymakamlarca oluşturulan ve ilan edilen müracaat noktalarına başvuru yapabilecek.
  • Valilik veya kaymakamlarca temin edilen uygun araçlarla (otobüs, minibüs, havayolu, demiryolu vb.) afet bölgesine ulaşım sağlanacak. Kendisi bilet alan afetzedeler ise müracaat noktalarına başvurmaları halinde bilet ücretleri Ziraat Bankasına kimlik numaraları üzerinden yatırılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow