Aile ve Sosyal Hizmet Enstitüsü yolda

Aile ve Sosyal Hizmet Enstitüsü yolda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın araştırma ve politika geliştirme faaliyetleri artık ihtisaslaşmış bir enstitü üzerinden yürütülecek. Açıklama Bakan Yanık'tan geldi. Enstitünün temel başlıkları aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ve gaziler ile sosyal yardım politikaları olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aile ve Sosyal Hizmetler Enstitüsü kuruluyor. Bakanlığın araştırma ve politika geliştirme faaliyetleri artık ihtisaslaşmış bir enstitü üzerinden yürütülecek. Açıklama, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan geldi. Bakan, enstitünün temel başlıklarının aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ve gaziler ile sosyal yardım politikaları olacağını vurguladı. Ve bu başlıklarda hem sosyal politika üretmek hem de üretilen politikaları sosyal hizmete dönüştürmek için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Öncelik bakanlığın mevcut çalışmalarını güçlendirmek ve yeni planlanacak sosyal hizmetlerin sağlam temeller üzerine inşa edilmesini sağlamak. Bu kapsamda veri üretme, araştırma ve politika geliştirme faaliyetlerinin ihtisaslaşmış tek bir merkez üzerinden yürütülmesi planlanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Enstitüde uzmanlar, akademisyenler ve kurum temsilcilerinin görev alması planlanıyor. Yanık, bakanlık personellerinin mesleki becerilerini artırmak için enstitüde eğitim programlarının geliştirileceğini de belirtti. Yani enstitü aynı zamanda akademi görevi de yürütecek.