hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti adayları ne zaman açıklayacak?

  AK Parti'de aday adayları için temayül yoklaması tamamlandı. Aday belirlemede ikinci aşama olan anket süreci başladı. Seçimi kazanma ihtimali yüksek isimler için anket yapılacak. Anketlerden çıkan sonuçlar ise, bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda temayül yoklamaları tamamlandı. Şimdi sırada aday belirleme sürecinin ikinci aşaması var. Gözler başta İstanbul ve Ankara olmak üzere adayların kimler olacağında.

  Temayül yoklamalarının ardından anket süreci başladı. Şehirlerin önde gelen ve seçimi kazanma ihtimali yüksek isimleri için anket yapılacak.

  Yapılan bu anketler, aday isimlerini belirlemede önemli bir gösterge olacak. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına bakılarak seçmen profili üzerinden adaylar önerilecek. Nüfus yoğunluğuna göre aday adayı ismi sunulacak. Ankette, nüfusu az olan belediyeler için iki, nüfus yoğunluğu fazla olan belediyeler için en fazla dört aday adayın ismi yer alacak.

  Çıkan anket sonuçları, bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak ve Erdoğan başkanlığında önümüzdeki günlerde toplanacak aday tespit komisyonunda değerlendirilecek.

  Ankara ve İstanbul dahil adayların 15 Aralık’tan itibaren belirlenmesi planlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow