AK Parti cemre projesiyle çevre hareketi başlattı

Video: AK Parti cemre projesiyle çevre hareketi başlattı

AK Parti, "İçimize düşen çevre hareketi cemre" sloganıyla çevre hareketi başlattı. İlk etapta 81 ilden bin gönüllüyle yürütülecek proje kapsamında gençlere çevre konusunda eğitimler verilecek. Eğitimlerin ardından saha çalışmaları başlatılacak.

Doğanın uyanışını simgeleye cemre, bu kez çevre hareketine isim verdi. AK Parti, "İçimize Düşen Çevre Hareketi" sloganıyla eğitim ve saha çalışmaları yapacak.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı, gençlerde çevre duyarlılığını artırmak amacıyla cemre adını verdiği bir program başlattı. Partinin gençlik kollarıyla yürütülecek program kapsamında,,ilk cemrenin havaya düştüğü tarih olan 19-20 Şubat tarihinde 81 ilden bin gönüllüye eğitim verilmeye başlanacak.

Eğitimler,iklim değişikliği, çevre ahlakı, sıfır atık, enerji politikaları ile çevre farkındalığı ve uygulamalarına yönelik olacak. Pandemi şartları nedeniyle eğitimler çevrimiçi gerçekleştirilecek. Eğitimler üçüncü cemrenin toprağa düştüğü 5-6 Mart tarihinde tamamlanacak. Proje saha çalışmalarıyla devam edecek.

Projeyi değerlendiren AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Kültürümüzde çok önemli bir yeri olan, baharın gelişini ve tabiatın uyanışını simgeleyen bu özel günleri çevreye dair yeni bir başlangıcın miladı olarak görüyoruz" dedi.

Cemre projesi ile çevre konusunda gençlerin daha aktif rol almaları ve topluma örnek olmaları hedefleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS