AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, CNN TÜRK'te

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, CNN TÜRK'te

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Hakan Çelik ile Hafta Sonu'nda soruları yanıtladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Hafta Sonu’na konuk oldu, gündemdeki sıcak gelişmeleri Hafta Sonu’nda değerlendiriyor. Erken seçim olacak mı? Yunanistan’ın Türk Jetlerini tacizine ilişkin açıklamalar neler? NATO’dan nasıl bir tavır bekleniyor? Kamuoyunda tartışılan af talepleri için çalışma var mı? Ekonomi ve dış politikaya dair sırada hangi adımlar var? Hakan Çelik sordu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yanıtladı. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un açıklaması şu şekilde; 

Çok net. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı tarafından dile getiriliyor. Vaktinde olacak. AK Parti'nin Türkiye'de çıkardığı önemli hususlardan birisi seçimin vaktinde olması. 2023'ün Haziran ayında inşallah demokratik şekilde gerçekleştirilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçimin ertesi günü yeni bir seçime hazırlanan bir partiyiz. Bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sürecin hazırlığı içerisindeyiz. Seçim kampanyaları için hazırlığımızı yapıyoruz. Umarım diğer partiler de aynı hazırlıkları yapar.

Teşkilatları en yakından tanıyanlardan biriyim. Birebir teşkilatlarımızın ne hissetiğini gözlemleyerek bilen birisiyim. Gittiğimiz yerlerde STK'larla da bir araya geliyoruz. Teşkilatlarımız yüksek bir motivasyon içerisindedir. Teşkilatlar hayati bir seçim olduğunun farkında. Meydanların dili büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor. Eleştirilerin hepsini alıyoruz ve talepleri ilgili kurumlara iletiyoruz. Halkın gönlünden düşmemeyi başarmak gerekiyor. Halkın ilgisi ve desteği devam ediyor. Halkı dinlemeyi bilmek, samimi olmak çok önemli.

Siyasetçinin vazifesi ile bürokratın vazifesini karıştırmamak lazım. Bürokrasinin vazifesi bellidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu kadar koştururken, AK Parti'dei arkadaşlarımız bu kadar çalışırken bunu sadece seçim olarak görmüyoruz. Bürokrasi de siyasete ayak uydurmalıdır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Objektif olarak samimiyetle bu süreci değerlendirmek lazım. Bugün siyaset üzerinde vesayet yok. İnsan hakları ve özgürlüklerde reformlar yaptık.

Darbeler dönemi sonlanmıştır. Millet iradesi 15 Temmuz'da etkisini koymuştur.

SİYASETTE "FESTİVAL" TARTIŞMASI

Her zaman engelleri kaldırmış bir iktidarız. Biz okyanusları geçtik hak ve özgürlükler konusunda. Gerilemedik. Hiç kimse bizi derede boğmaya kalkmasın. Hak ve özgürlükler konusunda çizdiğimiz ortadadır. Aslolan özgürlüklerdir.

Bölgemizde etnik, kimlik faylar kullanılmak isteniyor. Halkların kardeşliğini savunuyoruz. Dilleri, kültürleri zenginlik olarak görüyoruz. Anadili ana sütü gibi helal görüyoruz. Temel mesele bunu bir ayrışma meselesi gibi getirmemesi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Teröristle vatandaş arasına her zaman ayrım koyduk. Tüm bölgeler terörden temizlenmelidir.

CEMEVLERİ İÇİN YENİ ADIM ATILACAK MI?

Sunni yurttaşlarımız kadar Alevi yurttaşlarımız da bu ülkede eşit haklara sahip. Önemli olan dinlemek. İhtiyaçlarının karşılanması için adımlar atılıyor.

ŞARKICI GÜLŞEN'İN TUTUKLANMASI

Tutuklama kararı nasıl verildi, bu hukuki bir süre. Herkes, hele hele toplumun önünde olanlar belki başkası deseydi dikkat bile çekmeyecekti. Varlıkları kitleselleşmiş olanların söylediklerine dikkat etmesi gerekiyor. Hiç kimsenin bir başka vatandaşımızı, bir başka grubu ötekileştirmeye hakkı yoktuır. Kimse bir grubu kategorik olarak kötülememeli. 

Milletimizin gündeminde olan ama hükümetimizin gündeminde olmayan hiçbir konu yoktur, gündemindedir. İmkan meselesi, öncelik meselesidir. Konuşulan bu konuların hepsiyle ilgili Bakanlıklar çalışmalar yapıyor. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EYT KONUSU

Bakanlık çalışıyor. Vakti zamanı gelince bununla ilgili açıklama yapılacak.

AHMET ŞIK'IN "PARTİ KAPATMA" SÖZLERİ

Bu sözleri okuduğumda hayret ettim. Sen kimsin? Bunlar kabul edilemez. Bunlar demokrasiyi zehirleyen sözlerdir. Bunlar demokrasi adına acınası düşünceler, faşizan düşüncelerdir. Parti dediğiniz kurumsal bir yapıdır.

HDP'Lİ SEMRA GÜZEL'İN YAKALANMASI

Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü yoktur.