hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CNN TÜRK'te: CHP içinde bir kaynama var

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. CHP listesinden giren DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi'nden meclise giren 39 milletvekilinin tartışmalara neden olacağını ifade eden Özlem Zengin "CHP'nin içinde kaynama var." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu için 4 gün 20 saat kaldı. Son gelişmeleri 'Gün Ortası'nda konuklarımızla değerlendireceğiz. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin CNN TÜRK'te Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Hem cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turuna hem de ittifaklar ve Meclis dağılımı üzerinden devam eden tartışmalara dair tüm başlıklar masada.

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CNN TÜRKte: CHP içinde bir kaynama var

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in açıklaması şu şekilde;

   Ortaya konulan tablo, 2 turlu seçimi Türkiye ilk defa deniyor. Süreç sürprizler barındırıyor. Meclis ile ilgili tablonun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Muhalefet bazı şeylere gereğinden fazla konsolide oldu. İkinci tura geldiğimizde Kılıçdaroğlu ve çevresinde müthiş keskin dönüşler var. Bu sefer sonucu gördüklerinde daha derin bir hayal kırıklığı yaşayacaklar. Sistemi parlamenter sistem ve 6'lı Masa üzerine kurmuşlardı, bu tamamen çökmüş oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İki turlu bir seçimi Türkiye ilk defa deniyor. Sorular sıfırdan yeniden soruluyor. Kazanılan şeyler var. Biz istiyorduk ki Cumhur İttifakı olarak çoğunluğu alalım. Muhalefet toplumu okuyarak yeni plan kurmadı. Yapılan açıklamalara baktığım zaman ah anlayamamışız gibi yorumlar görüyorum. Keskin dönüşler var, bu sefer daha büyük hayal kırıklığıyla karşılaşacaklar. Bütün kurguyu 6'lı masa üzerine kurmuşlardı. Ortaya konan tablo onları şaşırtan bir netice koymuş oldu.

  PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞ OLUR MU?

  Biz bunun için referandumdan geçtik. AK Parti parlamenter sistemi bir daha düşünmez.

  Yolun başında ne anlatıyorsak, ikinci turda da onu anlatıyoruz. Radikal keskin dönüşler yaptığınız zaman size inanamaz. Bugün söylediklerinin hepsini dün söylemeliydi. Bu seçimden notlar çıkarsak, mesajları net söyleyenler, gerçekçi anlatanlar, her tarafa hitap edenler değil kendi seçmenine hitap edenler... HDP'yle ilgili kaygıların anlaşılmadığını düşünüyorum. Hem milliyetçilerden oy isteyeceksiniz hem HDP'lilerden oy isteyeceksiniz. Müthiş bir kafa karışıklığına sebebiyet veriyor.

  Oğan'a verilen oy tepkiseldi. Seçmenin oyunu bir kalıp olarak düşünemeyiz. Evvelden çoklu ihtimal vardı. Şu an sadece 2 aday var. Seçmen kendine şunu soracak itirazım neyeydi, önceliklerim nelerdi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "MECLİS'TEKİ ÇOĞUNLUĞU ALDIK"

  İkinci turun sonucunu Türkiye'nin tamamı belirleyecek. Seçimden sonra İstanbul'la ilgili çok detaylı çalışacağız. Cumhur İttifakı söylediği her şeyi başardı. Hem Meclis'teki çoğunluğu aldık. 

  CHP seçmeninde büyük bir hayal kırıklığı var. Onların da seçmenleri kendilerine kızgın, anlaşılmadıklarını düşünüyorlar. 39 milletvekili tartışmalara neden olacak. CHP içinde kaynama var. Seçimden sonra bunlar daha gün yüzüne çıkacak. Muhalefet seçmeninin gerçek manada muhatap bulamaması üzücü.

  6284 SAYILI KANUN

  İttifakın içinde olduğunuz zaman ittifakın içindeki partiler oy verilebilir hale geliyor. Yeniden Refah Partisi'nin vekil çıkarabileceğini sahada gördük. 

  Böyle bir endişeye gerek yok. AK Parti kadın hakları konusunda bir ton iş yaptı. En önemlisi başörtüsüyle ilgili yasakların kalkmasıdır. Bu ülkede kadın hakları denince akla gelen parti AK Parti. Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor. Türkiye'de kadınların hem çalışma hayatına katılması hem siyasete atılması için AK Parti çok adım attı. Kadınların hakları korunacak. Uygulamayla ilgili sorunlar varsa bunlar izale edilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HÜDA PAR'A TEPKİLER

  Ben Meclis'te konuşmamı yaparken bir siyasi partiye dönük yapmadım. Türkiye'de bu tartışmayı açan parti Saadet Partisi. Önce dönüp kendi yanlarındaki arkadaşlarına bakmaları lazım. Kendi içinizdeki arkadaşlarınıza sorunuz onlar ne söylüyor. Hüda Par 'terörle alakam yoktur reddediyorum' dedi. Hiç duydunuz mu HDP'nin bunu söylediğini. HDP, hiç çıkıp PKK terör örgütüdür dedi mi? Terörden dolayı ceza almışlara önce bir selam gönderirler. Sayın Akşener üslup sorunu yaşıyor. Biz AK Parti olarak her zaman kadın haklarından yana olduk.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow