AK Parti kongreye hazır

AK Parti kongreye hazır

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne hazırlanıyor. 7 Ekim'deki kongrenin yaklaşık 40 bin kişinin katılımıyla gerçekleşmesi bekleniyor. “Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni Hep İleri” temasıyla yapılacak kongrede, tüzük değişikliği ise öngörülmüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti, kendisini Mart 2024 yerel seçimlerine taşıyacak kadroları belirlemeye hazırlanıyor. AK Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi 7 Ekim’de toplanacak.

Genel seçimlerde 3 dönem kuralını istisnasız uygulayan ve Meclis grubunu yüzde 65 oranında değiştiren AK Parti, yerel seçimler öncesinde kongresini olağanüstü toplayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında 28 Ağustos’ta toplanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, AK Parti’nin 7 Ekim’de kongreye gitmesi kararını onayladı.

AK Parti kongreye hazır

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenleyecek. Yaklaşık 40 bin kişinin katılımıyla düzenlenecek kongrenin ana teması “Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni Hep İleri” olacak. Programda, “Cumhuriyetin Yüz Akı, Türkiye’nin Ortak Aklı” sloganı da kullanılacak.

AK Parti’nin kongre için aralarında muhalefet partilerinin de olduğu 11 siyasi partiye davet göndermesi bekleniyor. Ayrıca yurtdışında faaliyet gösteren siyasi partiler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve büyükelçilerden oluşan yaklaşık 400 yabancı konuk da kongreye davet edilecek. Öte yandan kongreye eski bakanlar, eski ve mevcut milletvekilleri ile üyelik bağı devam eden parti kurucuları ve parti kurullarının eski ve mevcut üyeleri davet edilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti kongreye hazır

Kongrede, AK Parti’nin yetkili kurullarının da büyük oranda yenilenmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın a takımı olan MYK’da ve partinin karar organı olan MKYK’da kapsamlı bir değişiklik yapması bekleniyor. AK Parti kaynakları, kongrede MKYK’nın üye sayısı, genel başkan yardımcılıklarının yapısı gibi herhangi bir tüzük değişikliğinin yapılmayacağı görüşünde.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber