AK Parti'de 3 dönem kuralı uygulanacak

AK Parti'de 3 dönem kuralı uygulanacak

{ title }

SONRAKİ VİDEO

AK Parti’de milletvekili adayları için yapılan temayül yoklamasının ardından 27 Mart’ta başlatılan mülakat süreci bugün sona erecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon ise çalışmalarına Pazartesi günü başlayacak ve milletvekili listelerine son şeklini verecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yürütülen liste çalışmaları kimlerin o listeye gireceğine dair son grup toplantısında bu mesajları vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 dönem kuralı işletileceğini bakanların da yeni dönemde mecliste olacağını söylemişti.

Üç dönem kuralına takılan önemli isimleri arasında Meclis Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ile grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Bülent turan ve Yılmaz Tunç, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mehmet Özhaseki, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Nurettin Canikli ve Vedat Demiröz yer alıyor.

AK Parti'de bir yandan da yeni isimlerin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor. Milletvekili adayları için yapılan temayül yoklamasının ardından 27 Mart’ta başlatılan mülakat süreci sona eriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon ise çalışmalarına Pazartesi günü başlayacak ve milletvekili listelerine son şeklini verecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 3 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir iftar programı düzenleyeceği açıklandı. İftira AK Parti ve MHP milletvekilleri davet edildi.

Cumhur İttifakı üyesi MHP'de de vekil adayları süreci devam ediyor. MHP'den 1894 kişi milletvekili adayı olabilmek için başvurmuştu. Aday değerlendirme ve tespit komisyonu incelemeleri gerçekleştirdi. Bazı isimler bu incelemede elendi. Artık listeler pazartesi günü MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye sunulacak. Komisyon son değerlendirmeleri yaparak 9 Nisan'da YSK'ya sunacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber