AK Parti'de 'seçim' kampının detayları

Video: AK Parti'de 'seçim' kampının detayları
<a class="in-news-link" href="/ak-parti" target="_blank" title="AK Parti haberleri">AK Parti</a>, 81 il başkanı ve il seçim koordinasyon merkezi yöneticilerini Kızılcahamam'da kampa alıyor. Üç gün sürecek kampta, 24 Haziran seçim süreci ve sonuçları, Mart 2019'daki yerel seçime yönelik çalışma ve stratejiler ele alınacak.

AK Parti, 81 il başkanı ve il seçim koordinasyon merkezi yöneticilerini Kızılcahamam'da kampa alıyor. Üç gün sürecek kampta, 24 Haziran seçim süreci ve sonuçları, Mart 2019'daki yerel seçime yönelik çalışma ve stratejiler ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran seçimi sonrası verdiği bu talimat doğrultusunda AK Parti'de hafta sonu önemli bir toplantı var. AK Parti, seçim işleri başkanlığı koordinasyonunda Kızılcahamam'da kamp düzenleniyor. AK Parti'nin seçim işleri başkanları ile seçim koordinasyon merkezi başkanlarının katılacağı toplantıda 24 Haziran sonuçları, tespit edilen eksiklikler yanlışlıklar masada olacak. Özellikle oy kaybı yaşanan yerlerde bunun nedenleri, yerel seçimlerde aynı sıkıntıların yaşanmaması için yapılması gerekenler tartışılacak. Dile getirilen aksaklık ve sıkıntılar çerçevesinde de Mart 2019 yerel seçim kampanya süreci ve stratejisi şekillendirilecek.

İlk kez gerçekleştirilecek kampın hem motivasyon sağlama hem de uyarı amaçlı olduğunu belirtiliyor. Kampta 24 Haziran seçimlerinde sandık kurulları firesiz çalışan, sonuçları en hızlı şekilde ulaştıran illerin seçim koordinasyon merkezleri başkanları, "plaket" ile ödüllendirilecek. Az sayıda olduğu belirtilen sandık kurullarında sıkıntı yaşanan, sonuç bildirmekte gecikenler ise uyarılacak.

18 Ağustos'taki kongreye yönelik değerlendirmelerin de yapılacağı toplantıda, genel merkez yönetimi katılımcılara Mart 2019'a giden sürece yönelik teknik bilgilendirme de gerçekleştirilecek. Kamp pazar günü sona erecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS