hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti’de temayül yoklaması: Hangi isimler öne çıkacak?

  Temayül yoklaması sabah saatlerinde başladı. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Hasret Kaya AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti yerel seçim adaylarını belirlemek üzere teşkilatının görüşlerini aldı. Temayül yoklaması 81 ilde 150 bin AK Partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Temayül yoklaması sonuçları aday belirleme sürecinde teşkilatın görüşünü ortaya koyan bir ölçüt olarak biliniyor.

  81 ilde eş zamanlı yapılan yoklama için yurdun dört bir yanında AK Partili kurmaylar ve merkez karar ve yönetim kurulu üyeleri ve milletvekilleri görevlendirildi. Dijital yöntemle yapılan yoklamada belediyesi AK Parti’de olan seçim çevresinde mevcut başkanın memnuniyeti de ölçüldü.

  Ankara’daki yoklamanın koordinasyonundan sorumlu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, aday olmak isteyen memurların istifalarının son gününün 1 Aralık olduğunu hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki aday belirleme komisyonunun bu tarihten sonra çalışmaya başlayacağını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yavuz'a adayların ne zaman açıklanacağı da sorusuna “2019’da ocak sonunda aday tanıtımı yapmıştı bu sefer de üç aşağı beş yukarı bunu öngörüyorum” yanıtını verdi.

  Sistemin kapanmasını takiben temayül yoklamasının sonuçları da belirlenmiş oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine verilen şifre ile sonuçları istediği noktadan görüntüleyebiliyor.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CHP’deki ön seçim tartışmalarını da değerlendirdi ve “Biz temayül yaparken CHP ‘Temayül mü, anket mi?’ diye düşünüyor. Temayülümüz onlara ilham versin isteyen olursa biz de lojistik destek sağlarız” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow