hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AK Parti'de 28'inci dönem milletvekili genel seçimi için 81 ilde aday belirleme işleminin ilk basamağı olan teşkilat temayül yoklaması yapıldı. Çıkacak sonuçlar ilk olarak AK Parti MYK'ya sunulacak. Nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst kurul verecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti'de 6 bin 25 kişi milletvekili aday adayı oldu. Başvuruların tamamlanmasının ardından aday belirlemede ilk basamak olan teşkilat temayül yoklaması da yapıldı. AK Parti teşkilatları 81 ilde milletvekili adayı olmasını istedikleri kişiler için oy kullandılar. Oylama tam 6 saat sürdü.

  AK Partide temayül yoklaması yapıldı

  Temayül yoklamalarından çıkacak sonuçlar, merkez yürütme kurulu ile merkez karar ve yönetim kurulu üyelerinden oluşturulan ve 27 Mart'ta çalışmaya başlayacak alt komisyonlara sunulacak. Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek. Üst komisyon 3 Nisan'da çalışmalarına başlayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Partide temayül yoklaması yapıldı

  Nihai milletvekili aday listeleri, 9 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek. AK Parti, 11 Nisan'da düzenleyeceği Milletvekili aday tanıtım toplantısıyla bu isimleri kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow