hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'de temayül yoklamasının ardından anketler başladı

  AK Parti, belirlediği belediye başkan adaylarını gruplar halinde açıklayacak. İlk isimlerin ise 15 Aralık'ta kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Temayül yoklamasının tamamlanmasının ardından sıra anket çalışmalarına geldi. İşte AK Parti'nin yerel seçim hazırlıklarına dair detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK PARTİ'DE YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI

  İttifak içi iş birliği çalışmaları ve belediye başkan adaylarını belirlemek için anket yaptıran AK Parti, netleşen isimleri aralık ortasında açıklamaya hazırlanıyor.

  Aday adaylığı başvurularını almayı ve teşkilat temayül yoklamasını tamamlayan AK Parti, olası belediye başkan adayları için il-il, ilçe-ilçe anket düzenlemeye başladı. Ankette nüfusu az olan belediyeler için iki, nüfus yoğunluğu fazla olan belediyeler için en fazla dört aday adayın ismi yer alıyor. Anket sonuçları aday belirleme sürecinde tıpkı temayül yoklaması gibi önemli bir ölçüt olacak.

  AK Partide temayül yoklamasının ardından anketler başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHP İLE İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

  AK Parti yerel seçim hazırlıklarına seçim iş birliği arayışları ile de devam ediyor. MHP ile yürütülen heyetler arası görüşmelerde mesafe kaydedildi. Bu hafta sağlanacak temasların ardından heyetlerin liderlere sunum yapması bekleniyor. AK Parti’nin Cumhur İttifakı’nın diğer paydaşları ile de yerel seçimlerde iş birliği yapması ihtimali de kulislerde konuşuluyor.

  AK Partide temayül yoklamasının ardından anketler başladı

  AK PARTİ'DE GÖZLER 15 ARALIK'TA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta gerçekleştireceği yurtdışı programlarının ardından AK Parti genel merkezinde aday belirleme komisyonunun çalışmaya başlaması bekleniyor. O çalışmaların ardından ise AK Parti’nin netleşen adaylarını ilk etapta 15 Aralık’ta açıklaması öngörülüyor. Ocak ayı ortasında ise AK Parti’nin seçim beyannamesi ile tüm adaylarını bir araya getireceği aday tanıtım toplantısını gerçekleştirmesi bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow