hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'de vekil adaylığı çalışmaları

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AK Parti, Türkiye genelinde milletvekili adaylığı için temayül yoklamasını tamamladı. Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  14 Mayıs seçimleri için geri sayım süreci devam ediyor. Partilerdeki milletvekilliği aday adaylığı için süreç de tamamlandı.

  AK Parti'de 6 bin 25 kişi milletvekili aday adayı oldu. Başvuruların tamamlanmasının ardından aday belirlemede ilk basamak olan teşkilat temayül yoklaması da yapıldı. AK Parti teşkilatları, 81 ilde milletvekili adayı olmasını istedikleri kişiler için oy kullandılar.

  AK Partide vekil adaylığı çalışmaları

  Temayül yoklaması sonuçları, Merkez Yürütme Kurulu ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşturulan ve 27 Mart'ta çalışmaya başlayacak alt komisyonlara sunulacak. Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek. Üst komisyon 3 Nisan'da çalışmalarına başlayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Partide vekil adaylığı çalışmaları

  Nihai milletvekili aday listeleri, 9 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek. AK Parti’nin, 11 Nisan'da düzenleyeceği milletvekili aday tanıtım toplantısıyla bu isimleri kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow