hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'de yerel seçim hazırlıkları

  Yerel seçimlere doğru giderken partilerde çalışmalar hızlandı. AK Parti saha çalışmaları dışında bu kez Genel Merkez'de bir çalıştay düzenleyecek. Çalıştayda yerel yönetimlerde sosyal politikalara yönelik deneyim, birikim, görüş ve öneriler paylaşılarak; mevcut durumun tespiti yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti’de Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı düzenlenecek. Çalıştayı, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı ile birlikte 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirecek.

  Amaç çalıştayda sosyal politika proje, çalışma ve uygulamalarına temel oluşturmak. Genel Merkez’de düzenlenecek çalıştayda 2 gün boyunca ilgili sivil toplum kuruluşları, büyükşehir belediyeleri, il-ilçe belediyeleri, akademisyenler, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan 450 katılımcı olacak.

  AK Partide yerel seçim hazırlıkları

  Gençlik ve spor, eğitim ve kültür, istihdam, sağlık ve sosyal işler, aile, kadın ve çocuk, yaşlı, engelli, göçmen, roman, sosyal yardımlar, alt yapı, çevre ve konut hizmetleri ile afet yönetimi adlı 12 başlıktan oluşan masalar oluşturulacak ve eş zamanlı olarak yerel yönetimlerde sosyal politikalara yönelik deneyim, birikim, görüş ve öneriler paylaşılarak; mevcut durumun tespitini yapılacak.

  Aynı zamanda bu zamana kadar sahadan toplanan seçmen talepleri ele alınacak. Belirlenen illerde gerçekleştirilen odak grup çalışmaları, anketler ve söylem analizleri ile veri haline getirilecek. Bu çalışmalar seçim beyannamesinde değerlendirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow