hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'de yerel seçim mesaisi! İşte birinci öncelik...

  AK Parti, genel seçimlerin hemen ardından bu kez yerel seçim hazırlıkları için tempoyu artırdı. Bir önceki yerel seçimlerde CHP'nin kazandığı büyükşehirlerin yeniden kazanılması için özel çalışma yürütülüyor. Ayrıca seçim kampanyasının her il için farklı hazırlanması seçeneği de değerlendiriliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti yerel seçim kampanyası için strateji hazırlıklarını hızlandırdı. Masada illere ve bölgelere göre değişken kampanya oluşturulması seçeneği de var.

  BİRİNCİ ÖNCELİK BÜYÜKŞEHİRLERİN YENİDEN KAZANILMASI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mayıs seçimlerinin akşamında verdiği yerel seçim çalışmalarına başlama talimatının ardından, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı ile strateji ekibi 2024 hazırlıklarını sürdürüyor. İllerde doğru adayın kim olabileceğine dönük araştırmaları genel merkez yerel yönetimler başkanlığı yaparken, strateji ekibi büyükşehirlere odaklandı.

  Genel seçimlerden 2 yıl önce kurulan strateji ekibi, çalışmalarına Genel Başkanvekili Efkan Ala başkanlığında devam ediyor. Genişletilen strateji ekibi, yerel seçimler için açıklanacak beyanname, vaatler ve bir önceki dönem CHP'nin kazandığı büyükşehirler için mesai harcıyor.

  Peki, AK Parti'nin seçim kampanyasında neler öne çıkacak? Yapılan çalışmalara göre kampanyanın iller ve bölgelere göre özelleşmesi hedefleniyor. Her ilin ihtiyaçlarına, taleplerine göre ayrı bir kampanya, slogan ve beyanname hazırlanması seçeneği ağır basıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK PARTİ'DE ADAY BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  AK Partili kaynaklar, yerel seçim adaylarını belirleme süreci için 7 Ekim'deki kongre sonrasını işaret ediyor. Kongrede yenilenecek MYK ve MKYK Yerel seçim sürecini yönetecek. AK Parti'de ağustos sonuna kadar belediye başkan adayı olmak isteyen ilçe başkanlarının istifaları alınacak. Kasım başında belediye başkan adaylığı başvuruların alınması, ardından temayül yoklaması yapılması ve kasım ayı bitmeden AK Parti'nin belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor.

  Bu arada AK Parti 22'nci kuruluş yıldönümünü ise 24 Ağustos'ta ATO Congresium'da düzenlenecek programla kutlayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow