hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'den bakanlık mı istedi? Ümit Özdağ yanıt verdi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, CNN TÜRK'te konuştu. Destici, "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AK Parti'den bakanlık istedi. AK Parti bu pazarlığa oturmadığı için Özdağ 'Kılıçdaroğlu' dedi" ifadelerini kullandı. Özdağ ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yaptıkları görüşmenin detaylarını anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DESTİCİ: PAZARLIK OLMAYINCA "KILIÇDAROĞLU" DEDİ

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararını CNN TÜRK'te değerlendirdi. Destici, AK Parti bakanlık pazarlığına oturmayınca Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini belirtti. Destici, "AK Parti ile yaptığı görüşmede de Özdağ'ın birkaç bakanlık talebinde bulunduğunu biliyoruz. AK Parti tarafından da bu teklifin reddedildiğini biliyoruz. AK Parti bunu kabul etseydi belki de bugün Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir destek açıklanacaktı" dedi

  ÖZDAĞ: BU GİZLİ DEĞİL, GERİ DÖNÜŞLERİ YÖNETMEK İSTEDİK

  Ümit Özdağ, katıldığı televizyon programında Destici'ye yanıt verdi. "Gizli bir şey değil bu. Evet biz AK Parti ile görüşmeleriz sırasında ortaya bir şart koyduk. 13 milyon sığınmacı ve kaçak dönecekler vatanlarına. Ve biz bunun dışında bu sürecin içerisinde yer almayız. Bu işi siz yapamazsınız, biz yaparız. Yani biz burada görev alacağız bu süreçte ve bu geri dönüş sürecini yöneteceğiz. Kavram olarak bakanlık geçmedi ama netice itibariyle bu süreci yönetecekseniz bu sürecin içerisinde fiilen yer almanız lazım" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KURTULMUŞ: ÖZDAĞ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NI İSTEDİ

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da katıldığı yayında Özdağ ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı. "Sayın Özdağ göçmenlerin gönderilmesiyle ilgili bir bakanlık talebinde bulundu. Göç meselesinin bizim tarafından düzenlenmesinin doğru olacağı, böyle bir bakanlığın tahsis edilmesi, tercihen İçişleri Bakanlığı olmasının doğru olacağını ifade etti. Biz de şunu söyledik; Bizim Cumhur İttifakı'nın temel özelliği şu. Başından itibaren hiçbir şekilde al-ver pazarlığı içerisinde olmadık. Cumhur İttifakı'na katılan hiçbir partinin böyle bir pazarlığı olmamıştır" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow