AK Parti'den gençler için özel kampanya

AK Parti'den gençler için özel kampanya

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlik buluşmalarının ilkini Sakarya'da gerçekleştirdi ve önemli mesajlar verdi. AK Parti de gençler ve öğrenciler için de önemli çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda da bilgisayar alımları için KDV indirimi üzerine çalışma yapılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İLK KEZ OY KULLANACAKLAR İÇİN PROGRAMLAR YAPILACAK

2023 seçimleri için geri sayım başlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlik buluşmalarının ilkinde önemli mesajlar verdi. AK Parti de ilk kez oy kullanacak yaklaşık 6 milyon genç için özel kampanya yürütecek.

AK PARTİ GENÇLİK STRATEJİSİNİ BELİRLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarından genç seçmenlere özel olarak ulaşılmasını istedi. Erdoğan teşkilata, "Gençlere ulaşın, AK Parti'nin 20 yılda yaptıklarını anlatın" talimatı vermişti. Milletvekilleri de seçim bölgelerinde etkinlikler ve programlar düzenleyecek. Sosyal medya etkin kullanılacak, gençlerin ilgisini çekecek paylaşımlar yapılacak. Gençlik kolları da ilk kez oy kullanacak gençler için özel programlar düzenleyecek. Erdoğan 9 kez daha gençlerle geniş katılımlı buluşma gerçekleştirecek. 30 büyükşehirde belirlenen 100 bin nüfus üzerindeki 189 ilçede genç seçmenlerin yoğunlaştığı belirlendi. Bu ilçelere özel çalışmalar yapılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BİLGİSAYAR ALIMLARINDAN YERLİ FİRMAYA TEŞVİK

Öte yandan gençler, özellikle öğrenciler için yeni çalışma hazırlığı da sürüyor. Bilgisayar alımları için KDV indirimi üzerine çalışma yapılıyor. Bakanlıklar tarafından yürütülen çalışma kapsamında yeni bilgisayar ya da tablet alacak olan belirli yaş aralığında ki genç öğrencilere KDV indirimi uygulanabilecek. Aynı zamanda yerli firmalara gençlerin teşvik edilmesi de sağlanacak.