AK Parti'den koronavirüs anketi

AK Parti'den koronavirüs anketi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

AK Parti, anket çalışmasıyla vatandaşa koronavirüsle mücadeleyi sordu. "Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere güveniyor musunuz?" sorusuna yüzde 68 "evet" yanıtını verdi. Sağlık politikalarını başarılı bulanların oranı ise yüzde 90 oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti koronavirüsle mücadelenin nabzını tuttu. Anket çalışmasının sonuçlarını da Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ partinin düzenlediği kütüphane sohbetleri kapsamında açıkladı.

Ankete katılanların "Yüzde 63'ü koronavirüs gündelik hayatımı çok değiştirdi." dedi. Ama alınan önlemleri ve mücadeleyi de büyük çoğunluk destekledi.

Okulların tatil edilmesi, spor müsabakalarının ertelenmesi, eğlence yerlerinin kapatılması gibi
Kararlara destek yüzde 97'lerde çıktı. Sağlık Bakanı'nı başarılı bulanların oranı ise nisan ayı itibariyle yüzde 90.

Afet-İdlib-Koronavirüs sürecinin yönetiminde hükümeti ne derece başarılı buluyorsunuz? sonusuna ise yüzde 59 başarılı, yüzde 22 başarısız buluyorum yanıtını verdi.

Mart ve Nisan aylarını kapsayan çalışmalarda Kovid-19 salgını ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka, ölüm ve test sayılarını güvenilir buluyor musunuz? sorusu yöneltildi. Vatandaşların verilere güveni yüzde 68 oranında çıktı. Katılımcıların yüzde 28'i ise verileri güvenli bulmadığını ifade etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Anketlerde maske konusuna da yer verildi. Satış yasağının kalkmasından önce yapılan ankette, yeterli sayıda maskeye sahip misiniz sorusuna yüzde 52 evet,yüzde 47 hayır yanıtını verdi.

"Ekonomik istikrar kalkanı" paketi ve bin liralık sosyal yardımlar için için de nabız tutuldu. Ankete katılanların büyük kısmı bu adımlardan haberdar olduğunu vurguladı ancak yarıdan çoğu yetersiz dedi.

Peki, Dünya Sağlık Örgütü ve Birleşmiş Milletler'in performansı nasıl bulunuyor? AK Parti'nin anketinde vatandaşların yüzde 48'i Dünya Sağlık Örgütü'nü başarısız bulduğunu belirtti.
Birleşmiş Milletler'i başarısız bulanların oranı ise 60 oldu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber