AK Partili Dağ'dan muhalefetin erken seçim çağrısına yanıt

AK Partili Dağ'dan muhalefetin erken seçim çağrısına yanıt

{ title }

SONRAKİ VİDEO

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, muhalefetin gündemde tutuğu erken seçim çağrılarını değerlendirdi. Bir kez daha "Seçim 2023'te" dedi. CNN TÜRK'e konuşan AK Partili Dağ'ın gündeminde muhalefetin ortak aday açıklamaları da vardı. Arda Erdoğan'ın haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçim 2023'te mesajı verdi. Muhalefetin erken seçim çağrılarını değerlendirdi. "Seçim 2023'te, bizim açımızdan farklılık söz konusu değil." Sürekli erken seçim gündemini, kendi içlerindeki görüş ayrılıklarını kaldırmak için yapılan bir hamle olarak değerlendiriyoruz" dedi.

"CHP, HEM İYİ PARTİ HEM HDP'Yİ HOŞ TUTMAK İSTİYOR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK'e konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Millet İttifakı ortak aday çıkarsın, HDP kendi adayını çıkarsın" açıklamasını, "Muhalefet bloğunun nasıl yol alacağını çok dikkate almıyoruz" sözleriyle değerlendirdi. Dağ, "AK Parti olarak kendi oy oranımızı artırmak, MHP kendi oy oranını artırarak ve Cumhurbaşkanımızın yine 2023'te ipi göğüslemesi, partilerimizin yüksek oy oranıyla Meclis'te yer almasına bakıyoruz. Ama zikzakları takip ediyoruz. CHP bir taraftan HDP'yi, diğer taraftan İYİ Parti'yi hoş tutalım mantığı ile hareket etmesi aslında baktığımızda CHP'nin pinpon topu gibi bir hali söz konusu" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

DAĞ'DAN İBB'YE "TEMEL ATMAMA" TEPKİSİ

Marmara Denizi'ndeki müsilaj tehlikesine de değinen AK Partili Dağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Temel atmama töreni yapıyoruz" açıklamalarına da göndermede bulundu. Dağ, "Birileri atık su tesisinin temel atmama töreni ile iptal edip çevre felaketine sebep verirken, belediyelerimizle bunu artıracak işler yapıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, bölge belediye başkanlarını bir araya getirerek, birilerinin insafına bırakmadan hep beraber Marmara'da yaşanan müsilaj sorununu çözme noktasında önemli adımlar atıyoruz" diye konuştu.

Hamza Dağ, partisinin yürüttüğü millet bahçeleri, sıfır atık, cemre gibi çevre projelerine değinerek "Çevre konusu siyaset üstü olmalı" dedi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber