hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Partili Hamza Dağ'dan The Economist'e tepki: Manşetlerini önemsemiyoruz, biz milletimizleyiz

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. The Economist'in Erdoğan'ı hedef alan kapağına tepki gösteren Dağ, "Bu sefer işi abartmış durumdalar. Oradan Türkiye'ye baktıklarında uysal, kendi politikalarını uygulamayan Türkiye'yi arzuluyorlar. Manşetlerini önemsemiyoruz, biz milletimizleyiz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hamza Dağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  "MANŞETLERİNİ ÖNEMSEMİYORUZ, BİZ MİLLETİMİZLEYİZ"

  Sadece The Economist değil, Avrupa'da, Amerika'da yayın yapan gazetelere, dergilere baktığımızda da aynısını görüyoruz. Bu sefer işi abartmış durumdalar. Manşetlerini önemsemiyoruz, biz milletimizleyiz. Oradan Türkiye'ye baktıklarında uysal, kendi politikalarını uygulamayan, onların belirlediği politikayı uygulayan Türkiye'yi arzuluyorlar. Rusya-Ukrayna savaşında denge politikası yapan Türkiye'den sadece bizim boyunduruğumuzda olan, Rusya'ya yaptırımlara katılan, tahıl koridorunda arabuluculuk yapmayan Türkiye arzusundalar. Yedili masanın adayının da buna dair sürekli açıklamalar yaptığını görüyoruz.

  AK Partili Hamza Dağdan The Economiste tepki: Manşetlerini önemsemiyoruz, biz milletimizleyiz

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Biz kampanya sürecine başladığımızdan beri kandilden açıklamalar var. Bizim esasında nasıl doğru politikalar yaptığımızı onların da gördüğünü, karşı tarafının ve adayının onların istediği gibi bir Türkiye olacaklarını göstermiş oluyor. Biz bu manşetleri önemsemiyoruz. Herkesin bu oyunu gördüğünün farkındayız. HDP'ye oy vermiş vatandaşların da 'Ben bu vatanı emanet edecek kişiyi biliyorum' dediğine şahit oluyoruz.

  Cumhurbaşkanımız ilk turda kazanacak. AK Parti de açık ara farkla kazanacak. Her bir bölgeden vatandaşımızın teveccühünü gördükçe memnuniyet duyuyoruz.

  "MEMURLAR İÇİN BENZER DURUM DÜŞÜNÜLÜYOR"

  Cumhurbaşkanımız kamu işçilerine yüzde 45 zammı açıkladı. Benzer bir durumun memurlar için düşünüldüğünü de ifade edebilirim.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow