hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'nin kadın vekilleri

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AK Parti, Milletvekili Seçiminde aday listelerinde çok sayıda kadına yer verdi. Kadın adaylardan 45'i ipi göğüsleyerek Meclis'e girdi. Kazananlar arasında yeni isimler de var. Şimdi AK Parti'nin kadın vekillerine birlikte göz atalım.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kritik şehirlerde ilk sıralarda aday gösterildiler. Kimi deneyimli kimi de genç ve yeni siyasetçiler. AK Parti'nin aday gösterdiği kadın vekillerden 45'i Meclis’e girmeye hak kazandı.

  Deneyimli kadın vekillerden biri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık oldu. Bakan Yanık, Osmaniye'den milletvekili oldu. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir Düzce'den, Kürt kökenli kadın aday Ruken Kilerci Ağrı'dan, eski Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, eski Milletvekilleri Zeynep Yıldız ve Asuman Erdoğan yine Ankara'dan seçildi.

  AK Partinin kadın vekilleri

  AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeroğlu, Leyla Şahin Usta Ankara'dan, Belgin Uygur Balıkesir'den, Çiğdem Karaaslan Samsun'dan, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ise İstanbul'dan milletvekili oldu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan Eskişehir'den milletvekili seçildi.

  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman, Diyarbakır'dan milletvekili oldu. Şeyhdoda aşiretinin "hanım ağa" lakaplı lideri ve 51 yaşındaki bir çocuk annesi Ataman, "Kadınlarımızın sesi olacağım. Onlar için mücadelemi sürdüreceğim. " ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Partinin kadın vekilleri

  Gazeteci Şebnem Bursalı İzmir'den, eski Türkiye Güzeli Seda Sarıbaş Aydın'dan milletvekili seçildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow