AK Parti'nin Kızılcahamam kampında neler konuşuldu?

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında neler konuşuldu?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

AK Parti'nin Kızılcahamam'da 28. istişare ve değerlendirme kampında, 31 Mart yerel seçim sonuçları masaya yatırıldı. 4 önemli isim yeni seçilen belediye başkanları ile il ve ilçe teşkilat başkanlarına sunum yaptı. Peki, o sunumlarda neler gündeme geldi? İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Belediye başkanlarına uyarı

Cummhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya geldi.  4 önemli isim, 4 ayrı sunum yaptı. AK Parti'nin Kızılcahamam kampında, 31 Mart seçimi ve önümüzdeki dönem yol haritası ele alındı. Belediye başkanlarına "Halktan kopmayın. Kibirden uzak durun. Halk ile aranıza koruma kalkanı koymayın. Telefonlarınızı 24 saat açık tutun. Gösterişten uzak durun. Çok sayıda koruma aracıyla gezmeyin" uyarıları yapıldı.

Bakan Soylu'dan terör uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim güvenliği başta olmak üzere terörle mücadeledeki tabloyu paylaştı. İçişleri Bakanlığı ile belediyeler arasındaki bağa vurgu yaptı. Özelikle terör, uyuşturucu ve suçla mücadele konusunda şehirlerde atılması gereken adımları anlattı. Doğu ve Güneydoğu'daki belediye başkanlarına seslendi. "En önemli görevleriniz terör örgütünün alanını daraltmaktır" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti'nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki ise bundan sonraki süreçte yerel yönetimlerde izlenecek yol haritasını değerlendirdi. Bölgesel seçim sonuçları analizi yapılırken, seçimden önce açıklanan manifestonun takibi, verilen vaatlerin gerçekleştirilmesi ve takibi konusunda belediye başkanları uyarıldı. 94 ruhu ve gönül belediyeciliği başlıkları üzerinde durulurken, AK Parti'nin kuruluş zamanında var olan mahalle meclisleri geleneğinin de devam etmesi gerektiği vurgulandı. Belediyelerin bütçelerinin çok iyi belirlenmesi özellikle personel giderleri ve lüzumsuz harcamalardan kaçınılması vurgusu yapıldı.

Bakan Kurum sunum yaptı

Çevre ve şehircilik konusunda ise hem Bakan Murat Kurum hem de genel başkan yardımcısı Çiğdem Karaaslan sunum yaptı. Kentsel dönüşüm sürecinin tamamlanması, toplu taşıma ve otopark sorunun çözülmesi, yeşil alan ve millet bahçelerinin sayısının artırılması gibi başlıklar ele alındı. Kent estetiğinin ön plana çıkarılması, kültürel miras ve şehirlere kazandırılacak yeni eserlere karar verilirken halkın taleplerinin dikkate alınması gerektiğinin altı çizildi. AK Parti’nin hizmet belediyeciliği anlayışının esas alınmasının önemi dile getirildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber