hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akar: Azerbaycan kadar yakın ikinci bir millet yok

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Zafer Günü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuştu. Ermenistan'a "uzatılan barış elini tutması" çağrısı yapan Akar, "Çözümsüzlüğü körükleyen girişimlere karşı duruşumuz net" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Azerbaycan Zafer Günü dolayısıyla Ankara’da resepsiyon düzenlendi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev’in yanı sıra çok sayıda katılımcı ve askeri öğrenci katıldı. Bakan Akar, Ermenistan’a uzatılan barış elini hatırlattı.

  Akar, “Azerbaycan ve Türkiye’nin birlikte uzattığı barış elinin Ermenistan tarafından önce anlaşılması sonrasında da bunun gereğinin yapılması çok önemli. Bunun bölge için de önemli olduğunu, bu şekilde Kafkasya’nın barış ve istikrar bölgesine dönüşebileceğini başta Ermenistan olmak üzere herkesin görmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

  Bakan Akar, "Ermenistan-Azerbaycan arasında çözüm istemeyenler var. Biz Azerbaycan ve Ermenistan ilişkilerinin normalleştirmesi ve kalıcı barışın sağlanması bakımından her türlü çabayı destekliyoruz. Fakat çözümsüzlüğü körükleyen bazı girişimlere karşı da duruşumuz açık ve net.” sözlerini kullandı.

  Akar’ın gündeminde Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki 40 kişilik Avrupa Birliği izleme misyonu da vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Akar, “Peki bunlar neredeydi bugüne kadar? 30 yıldır burada tacize tecavüze maruz kalan Azerbaycan’dı. Neredeydiniz? Bunun cevabı yok. AGİT, Minsk grubu bunlar 30 sene boyunca kıllarını kıpırdatmadılar.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow