hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Akım videosu" gözünden edecekti

  Mersin'de motosikleti saldırganlar üniversite öğrencisi Hatice Aslan'a saldırmış, Aslan bir gözünü kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya gelmişti. Yakalanan saldırganlar bakın ifadelerinde ne dedi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mersin'de yaşayan Bilal Kırcı ve Ahmet Kökçü, Tiktok'ta balon atma akımı videolarını izledi. O akıma katılmak için hiç olmayacak bir şey yaptılar. Balonu suyla doldurduktan sonra da motosikletle kendilerine kurban aradılar.

  O sırada Hatice Aslan, 2 arkadaşı ile kaldırımda yürüyordu. Üçü de birazdan olacaklardan habersizdi. Saldırganlar su dolu balonu üzerlerine attı. Balon Hatice'nin gözünde patladı. Korneası çizilen genç kız gözünü kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya geldi. Polisler de saldırganların peşine düştü. 150 kişilik özel ekip oluşturuldu. 700 güvenlik kamerası kare kare incelendi.

  Balon satan işyerleri bile takibe alındı ve o görüntülerden iki saldırgan yakalandı. İkisi de balonun içinde su olduğunu, Tiktok'taki "balon atma akımı" videolarından etkilendiklerini söylediler. Adliyeye sevk edildiler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow