hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akşener İYİ Parti’nin İzmir adayı Özlale'yi çarşamba günü açıklayacak

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çarşamba günü İzmir'de olacak. Kurmayı Ümit Özlale'nin İzmir Büyükşehir Belediye başkanı adaylığını açıklayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti, yerel seçimlere ittifaksız girmeye karar verdi. İlk aday da çarşamba günü İzmir’de duyurulacak. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kurmayı Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına adaylığını açıklayacak.

  İYİ Parti'de Genel İdare Kurulu’nda alınan kararla aday belirleme yetkisi Başkanlık Divanı’na verilmişti. Başkanlık Divanı da Özlale’nin adaylığını açıklaması için Akşener’e yetki verdi. Tam da ‘CHP ile işbirliğine kapılar kapatıldı mı?’ sorusu gündemdeyken, ilk olarak CHP’nin güçlü olduğu il olan İzmir’in adayının belirlenmesi dikkati çekti.

  Akşener İYİ Parti’nin İzmir adayı Özlaleyi çarşamba günü açıklayacak

  “Belki bizimki seçilecek. Öyle adaylar çıkaracağız ki. Mesela İzmir'de CHP ceketini assa kazanacak diye bir kanaat var. Ümit Özlale şu an itibariyle çalışıyor.”

  Akşener'in kentte Özlale'nin İzmir adaylığını resmileştireceği açıklamanın yanı sıra teşkilatla da bir toplantı yapması bekleniyor. Gündem ise yerel seçimler. Akşener’in açıklaması öncesi CHP ve İYİ Parti arasında İzmir gerilimi de başladı. Ümit Özlale katıldığı bir televizyon programında daha önce, belediye yönetimini eleştirmişti. “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çok sayıda bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum.”

  Bir gazeteye konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de "İzmirlilerin çok net bir duruşu ve tercihi var” dedi. İYİ Parti’nin aday çıkaracak olmasını “ben kayıp olacağını düşünmüyorum. Hiçbir kayıp olmaz" diyerek yorumladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow