Akşener'e "saldırı" tepkisi! Kalın: Cumhurbaşkanımızı hedef göstermek provokasyon

Akşener'e "saldırı" tepkisi! Kalın: Cumhurbaşkanımızı hedef göstermek provokasyon

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırıya ilişkin iktidar kanadından ardı ardına açıklamalar geldi. O açıklamalarda saldırı kınanırken, İYİ Parti lideri Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterildi. Peki kim hangi mesajı verdi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına düzenlenen silahlı saldırı siyasetin gündeminde. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Süleyman Soylu, saldırı bir provokasyon olarak tanımladı. Olayı aydınlatmak için polisin soruşturma yaptığını söyleyen Soylu, “Ancak olayın nedeni belirlenmeden husumet yöneltmek hem provokasyon hem de bu menfur olay üzerinden siyasi fırsatçılık yaymaktır.” dedi.

Adelet Bakanı Bekir Bozdağ da saldırıyı kınarken, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olay hakkında re'sen soruşturma başlattığını açıkladı. "Saldırgan yakalanmadan, saldırganın kimliği belli olmadan, saldırının sebebi henüz bilinmeden, bu çirkin saldırıyı siyasi maksatla istismar etmek de doğru değildir." diyen Bozdağ, "Hakikat ortaya çıkarılacak, adalet tecelli edecektir." vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da sosyal medyadan “Saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olay araştırılıyor. Failler bulunacak ve adalete teslim edilecektir.” dedi. Ve “Olay daha aydınlanmadan Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstermek ise bir başka provokasyondur. Bu sorumsuz tavrı reddediyor ve kınıyoruz.” vurgusu yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medyadan açıklama yaparak saldırıyı lanetlerken, “Sayın Akşener’in bu saldırıdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması ise sorumsuz ve provokatif bir yaklaşımdır.” dedi Akşener’in Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük kullandığı yakışıksız ve provakatif dili kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan saldırıyı kınayan AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan da İYİ Parti'ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Paylaşımına olay araştırılıyor, yargı elbette gereğini yapacaktır notunu düştü.

Bir açıklamada Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. CNN TÜRK'e konuşan Destici, "Olay tüm yönleriyle ortaya çıkarılacaktır" dedi Ve ekledi.

"Bu saldırı üzerinden Sayın Akşener'in direkt Cumhurbaşkanımıza hitaben hem de biraz müstesni hitabı kabul edilebilir bir şey değil. Oraya ateş eden bir İYİ Partili çıksa ya da hiç partisiz çıkarsa o zaman ne diyecekler?" diye sordu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber