hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akşener'in "İzmir Körfezi kokuyor" sözlerine CHP'den ne yorum var?

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ümit Özlale olduğunu açıkladığı anda mevcut İzmir Belediyesi'ne yönelik eleştirisi gündemde. "İzmir kokudan kurtulacak" diyen Akşener'e, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tepki gösterdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SOYER: GERİDEN GELİYORLAR, KOKUDAN ÇOKTAN KURTULDU

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ümit Özlale'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını açıklarken mevcut CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. O sözlere karşılık CHP genel merkezi sessiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den ise cevap gecikmedi. Gazete Duvar'a konuşan Tunç Soyer, Akşener'in o sözlerine karşılık "Biraz geriden geliyorlar, İzmir kokudan çoktan kurtuldu" dedi. Soyer, "Özlale'nin adaylığının risk oluşturur?" mu sorusuna "İzmir asla vazgeçmez" diyerek yanıtladı.

  İYİ PARTİ'NİN İKİNCİ ADAYI KİM OLACAK?

  Akşener'in adayını açıklayacağı ikinci il ise Eskişehir olması bekleniyor. Antalya adaylığı için de birçok isim ön plana çıkıyor. Kulislerde MHP eski Milletvekili Nesrin Ünal, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Hasan Subaşı, Feridun Bahşi ismi ön plana çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MUSTAFA SANDAL İYİ PARTİ ADAYI MI?

  Şarkıcı Mustafa Sandal'ın ismi, Beşiktaş Belediye Başkan adaylığı için geçiyor.

  İYİ PARTİ'NİN ANKARA-İSTANBUL ADAYLARI

  Peki Ankara ve İstanbul büyükşehir adayları ne zaman açıklanacak? İzmir adayı Ümit Özlale, katıldığı bir televizyon programında o soruya yanıt verdi. "Oradaki adayları siz AK Parti ve CHP adaylarından önce duymuş olacaksınız" dedi.

  Pazartesi günü toplanacak İYİ Parti başkanlık divanı toplantısında gündem yerel seçim olacak. Adaylar değerlendirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow