Altılı masa pazar günü toplanıyor

Altılı masa pazar günü toplanıyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Altılı masa görüşmelerinin ilk turu saadet partisinin ev sahipliğini yapacağı pazar günkü toplantıyla tamamlanacak. Sistem çalışmaları, seçim güvenliği ve ortak adaylık konularının ele alınacağı o toplantıda bir gündem başlığı da Suriye olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Altılı masa buluşmalarında ilk turun son toplantısı 21 Ağustos’ta yapılacak. Bu kez toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliği yapacak.

Seçim güvenliği, ortak adaylık, sistem çalışmaları gibi başlıkların konuşulacağı yuvarlak masa buluşmasın bir önemli gündemi de Suriye olacak. İktidarın Esad Rejimi ile temasa geçebileceği sinyalini vermesi de masaya gelecek. Ancak edinilen bilgilere göre, altılı masa o konuda tam bir görüş birliği oluşmadı.

CHP ve İyi Parti, o adımın olumlu olduğu kanaatindeyken, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Esad ile görüşmenin doğru olmayacağını savunuyor.

Altılı masa toplantısında parti kurmaylarının hazırladığı göç komisyonu raporu da gündeme gelecek. Üç kez bir araya gelen komisyonlarda sığınmacıların ülkelerine geri dönüşünde mutabakata varılsa da, bunun yöntemi konusunda anlaşılamadığı öğrenildi. Genel başkanların o çalışmaları değerlendirmesinin ardından göç komisyonu ortak bir bildiri hazırlayacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçim güvenliği altılı masanın bu toplantısında da gündemde olacak. Seçim güvenliği komisyonun raporu bu kez daha detaylıca değerlendirilecek. Ekonomi başlığı da liderlerin masasında olacak.

Bu görüşmelerde cumhurbaşkanı adayının kim olacağının yine konuşulması beklenmiyor. Görüşmelerin ilk turu pazar günkü toplantıyla tamamlanacak. Liderler bundan sonraki toplantıların nasıl yapılacağına karar verecek. Ekim ayına kadar ara verilecek görüşmelerin aynı şekilde devam edeceği beklentisi var.


 
 
 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber