Altılı masanın adayı Kılıçdaroğlu mu?

Altılı masanın adayı Kılıçdaroğlu mu?

Gözler 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayında. Yanıt henüz netleşmedi. Son olarak Gazeteci Barış Yarkadaş, İyi Parti'de il başkanlarının, Genel Başkan Meral Akşener'in aday olması için imza topladığını iddia etmişti. İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, o iddia için ''henüz böyle bir şey olmadığını belirtti ama "Akşener'in aday olmasını isteriz" dedi. Ağıralioğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda ise endişeleri olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ENDİŞEMİZ VAR

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu hala yanıt bulmadı. Ancak dikkat çeken iddialar ve açıklamalar sürüyor. İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TV 100 programına katıldı ve ''Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesini mi duyuyorsunuz?'' sorusuna “Endişemiz var, evet” yanıtı verdi. Bir yandan Ağıralioğlu ''prensipte kazanabilecek bir aday vurgusu'' yaptıklarını da dile getirdi. ''sağ muhafazakâr'' oylara dikkat çekti.

MANSUR BEY DAHA AVANTAJLI

Söz anketlere de geldi. “Mansur Bey daha avantajlı görülüyor'' ifadelerini de kullandı. İyi Parti İstanbul Milletvekili, “Bu süreçte hem ittifakın hukukunu korumaya çalışacağız hem de memleketin” vurgusu yaptı. ''Süreci kırmadan dökmeden buraya kadar iyi bir şekilde geldik'' dedi.

"ÇOK İSTERİZ"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gazeteci Barış Yarkadaş, İyi Parti'de il başkanlarının Genel Başkan Meral Akşener'in aday olması için imza topladığını iddia etmişti. Ağıralioğlu, o iddiaya da “O safhada değiliz ama çok istiyoruz. Süreç genel başkanların uhdesinde. İstişare süreci nasıl işleyecek bilmiyorum. Genel başkanımızın söylediği bir şey var: “Ben son kararı sizlerle birlikte alacağım” şeklinde cevap verdi.

Taraftarlar güvenli bir şekilde stat dışına çıkarıldı

Taraftarlar güvenli bir şekilde stat dışına çıkarıldı