hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Altınok'tan ‘sahte anket’ çıkışı

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'tan sahte anket çıkışı geldi. Ankara'nın Sincan ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile bir araya gelen Altınok, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde algı yaratmaya yönelik sahte seçim anketlerin paylaşıldığını savundu ve “Bu anketlerin hiçbir doğruluğu yok" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, adaylığının açıklanmasının ardından yoğun seçim mesaisini sürdürüyor.

  Bu kapsamda Ankara’nın ilçelerinde vatandaşla buluşan Altınok, Sincan Kültür Evi'nde 57 mahalle muhtarı ve 100 sivil toplum kuruluşunun temsilcileriyle bir araya geldi. Altınok'un gündeminde seçim anketleri vardı.

  Sahte anketlerle algı yaratılmaya çalışıldığını kaydeden Altınok, geçtiğimiz genel seçimlere atıfta bulundu ve “Cumhurbaşkanlığı’nda da bu anketler yapıldı. Yapılan anketlerde yüzde 57 vardı. Anket neresi biliyor musunuz? Anket Sincan, burası en az yüzde 75” sözlerini kullandı.

  Altınok, konuşmasında kendisinin fildişi kulelerinden seyreden insanlardan olmadığını ifade etti ve "Biz sosyal medyadan sahte paylaşımlar yapanlardan değiliz. Altınok sokağın adamı, Altınok halkın adamı" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow