Altuğ Verdi soruşturması sürüyor

Video: Altuğ Verdi soruşturması sürüyor

Altuğ Verdi soruşturmasında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Gözaltına alınan FETÖ'nün Rize imamı, Rize'de toplantı yaptıkları 14 ayrı hücre evini polise gösterdi.

11 Aralık 2018'de Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi makamında uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit oldu. Altuğ Verdi'yi vuran kişi ise emrinde çalışan polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'ydu.


Rize'de yürütülen ilk soruşturmada Sarıcaoğlu, Altuğ Verdi'yi istediği tayini yapmadığı için vurduğunu söyledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Altuğ Verdi cinayetiyle ilgili yeni bir soruşturma başlattı.


MİT, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Daire Başkanlığı ortak bir çalışma başlattı.


Yapılan çalışmalarda İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun FETÖ bağlantısı tespit edildi.


Sarıcaoğlu'nun polis okulu dönemi ile İstanbul, Ağrı ve Rize'de görev yaptığı tüm yıllar mercek altına alındı.


Sarıcaoğlu ve eşi adına kayıtlı 8 gsm hattı ile 12 bin 800 görüşme yaptığı tespit edildi. HTS kayıtlarından nerelerde konakladığı, hangi adreslerde toplantılara katıldığı tek tek belirlendi.


Sonunda Sarıcaoğlu ile bağlantılı olan tüm FETÖ üyeleri tespit edildi.


İlk dalga operasyonda gözaltı kararı verilen 27 kişiden 20'si gözaltına alındı. 5 kişinin cezaevinde 2 kişinin de yurt dışında firari olduğu belirlendi.


Yapılan ikinci dalga operasyonda da, aralarında polis memurlarının da bulunduğu 6 kişi daha gözaltına alındı.


FETÖ'nün Rize imamı olan öğretmen K.D. Rize'de toplantı yaptıkları tüm adresleri polise gösterdi.


Gözaltına alınan bir polis memurunun cebinden ise hazır ifade metni çıktı.


Gözaltına alınan 2 zanlı da itirafçı oldu. Polise FETÖ ile ilgili çok detaylı bir ifade verdi. Gözaltında bulunan zanlıların sorguları sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS